Ref linki i tematy o zarabianiu kokosów

8.2. Umieszczanie reflinków jest dozwolone tylko i wyłącznie jako dodatek do wiadomości zawierającej również czysty link do danego serwisu, według przykładu:„Sprawdźcie nową grę - > LINK,jeżeli nie macie jednak nic przeciwko, zarejestrujcie się przez mój ref - > REFLINK”

Na początek szybko i zwięźle co moim zdaniem powinno być zmienione. Po pierwsze punkty dotyczące reflinków. Rozumiem, kwestia poruszana miliardy razy, nikomu nie chce się ruszać - proponuje jednak ponownie zabronić umieszczania takich rzeczy na forum. Można w tematach pisać, że osoby chcące jakoś nas wesprzeć mogą na PW dostać refa, jednak nie można zostawiać go bezpośrednio w temacie.

Czemu? Ano wyjaśniając... Jest to forum na którym ludzie chcą znaleźć kolegów do gry, szukają pomocy w doborze sprzętu, czy też w przypadku problemów z jego działaniem. Chcą też czasem luźno porozmawiać na różne tematy. Nie powinny być jednak bombardowani treściami, które ładnie wyglądają i zapraszają nas do rejestrowania się w różnych zakamarkach internetu. Najzwyczajniej w świecie mnie takie rzeczy irytują. Kolejne poszukiwania ludzi do rejestracji, nie mające zupełnie nic wspólnego z tematyką forum. Zwykłe trash tematy, który ostatnio zaczęło się tworzyć coraz więcej. Rozumiem chęć i pazerność ludzi, ale jak chcecie szukać ludzi do biznesu i przekonywać o słuszności różnych stron, to forów jest dużo. Chyba, że w każdym innym miejscu najzwyczajniej w świecie takie rzeczy są wyśmiewane, ponieważ każdy szanujący się użytkownik powinien dobrze wiedzieć jak to działa.

Chciałbym także zabronić umieszczania na forum wszelakich tematów traktujących o zarabianiu na linkach, klikaniu, czy wszystkiemu innemu. Jak już wspomniałem wcześniej tematyka forum jest inna, przyjaciół biznesowych szukać można na forach, gdzie ludzie wymieniają się pomysłami na zarabianie. Aktualnie wygląda to tak, że jest kilka tematów obiecujących nie wiadomo jakie rzeczy i zachęcających do wejścia w nowe biznesy, które na pewno przyniosą nam sporo dobrego. Użytkownika się zachęca, pokazuje ogromne przelewy i inne tego typu rzeczy, a niestety prawda jest z goła inna i najwięcej na tym wszystkim zyskuje osoba, która do takiej rzeczy namawia. Na forum o grach mmo szukam tematów o grach o tym w co ktoś chce grać, czy też luźnej rozmowy, a nie dwudziestu tematów namawiających mnie do klikania i wchodzenia w różne miejsca.

Moim zdaniem zabronione powinno być pisanie właśnie takich tematów, jak również umieszczanie na forum wszelakich linków, które są zwyczajnym scumem (jak XXX nie żyje, musisz to zobaczyć etc etc) - w pierwszym przypadku temat powinien być zamykany i ew przy większej ilości prób nagradzany, natomiast drugi przypadek powinien od razu spotykać się z perma banem.

Na koniec dodam, że dobrze jest widzieć na forum użytkowników, którzy mają 0 merytorycznych postów i namawiają innych to super sposobu na zarabianie, tak samo jak inni użytkownicy z 0 ilością postów, którzy biją pokłony tym pierwszym.

Zapraszam do dyskusji

Powiem tak ja myślę ze to jest spoko. Ktos daje opcje na zarobek dla nerdów gardzących pracą ;p Na premke zawsze będzie ;pp
Ale 1 wiadomość zupełnie wystarczy... spam jest kompletnie zbyteczny i powinien byc kasowany

Nvm wiesz jak to teraz na forum jest... Nikogo juz nie obchodzi co sie tu dzieje

Daje opcje na zarobek? Rozumiem, że praca przez pół roku, żeby zarobić na premkę, czy item w ulubionej grze jest iście interesującą wizją, ale to jest najzwyczajniej w świecie robienie ludzi w balona. Na czymś takim nie zarobisz na premkę, czy item, chyba że zaangażujesz się jak w normalnej pracy i zaczniesz robić dokładnie to samo, co zrobiła osoba namawiająca Ciebie. Zaczniesz pisać piękne tematy i kusząc ludzi na łatwy zarobek. Takie strony nie oferują nic dla człowieka, który chce zarobić na ten item, czy coś innego, bo pracując 6h jako dostawca ulotek zarobisz dokładnie tyle samo ile przez pół roku pracy.

Dla mnie to nie miejsce na takie rzeczy, a naiwniaków można szukać na wielu innych forach.

Z reszta po trochu się zgadzam.

But...

Chciałbym także zabronić umieszczania na forum wszelakich tematów traktujących o zarabianiu na linkach, klikaniu, czy wszystkiemu innemu. Jak już wspomniałem wcześniej tematyka forum jest inna, przyjaciół biznesowych szukać można na forach, gdzie ludzie wymieniają się pomysłami na zarabianie. Aktualnie wygląda to tak, że jest kilka tematów obiecujących nie wiadomo jakie rzeczy i zachęcających do wejścia w nowe biznesy, które na pewno przyniosą nam sporo dobrego. Użytkownika się zachęca, pokazuje ogromne przelewy i inne tego typu rzeczy, a niestety prawda jest z goła inna i najwięcej na tym wszystkim zyskuje osoba, która do takiej rzeczy namawia. Na forum o grach mmo szukam tematów o grach o tym w co ktoś chce grać, czy też luźnej rozmowy, a nie dwudziestu tematów namawiających mnie do klikania i wchodzenia w różne miejsca.

Wolność słowa jest wpisana w konstytucje i nie może tego zabronić nikt i nigdzie, było by to pogwałceniem konstytucji.

Nikt nic nikomu nie każe, jedynie oferuję pewne możliwości. Logiczne jest że przedstawiający na tym zarobi najwięcej, taki jest biznes - nie wiem w czym widzisz problem - chciałbyś aby wszystko było za darmo ? Informacja i wiedza też kosztuje - jeżeli ktoś sam nie ruszy tyłka i się nie nauczy, to znajdzie się osoba która na takim leniu zarobi podstawiając mu łatwiejszy kąsek z profitem. W tym wypadku znalazło się kilku userów którzy dostrzegli szanse zysku i ją wykorzystują - nikogo nie okradają i nikomu krzywdy nie robią. Idąc tropem cytatu, hipotetycznie akceptując twoje postulaty, dajemy możliwość kneblowania tematów jeśli się komuś nie spodobają, w przyszłości. Osobiście gardzę taki podejście do wolności słowa - bez względu na to jak głupie mogły by być.

Nvminter w 100% się z Tobą zgadzam. To przedewszystkim forum o grach mmo, dla ludzi którzy szukają ekipy, nie wiem gry czy poprostu podyskutować na jakiś temat dotyczący właśnie gier, a nie do rozmowy o finansach. To tak jakby szukać samochodu na stoisku z rybami na bazarze, czyż nie? Po za tym, jeśli ktoś rzeczywiście zbijał na tym kokosy to wątpie, aby promował ten typ zarabiania pieniędzy na forum o grach. F*ck logic nieprawdaż? Inna sprawa, że jeszcze nie widziałem aby podobne tematy zakładali 'starzy' forumowicze tylko nowi mający 0 postów, którzy poczuli "niezwykłą" potrzebę podzielenia się niesamowitym fenomenem, którego są częścią. Dla mnie tego typu treści powinny być zabronione i aktywnie usuwane ponieważ nie mają nic i zupełnie nic wspólnego z tematyką tego forum ... ale niestety nie ja tu o takich sprawach decyduję.

Zawsze popierałem to by reflinki oraz ich pochodne były tępione na forum więc tu popieram by ponownie ich zakazać. Nie wiem po co zakaz został zniesiony w sierpniu, gdzie dopiero rok temu w bodajże wrześniu zostały zakazane bo syf był. Nie rozumiem po co co aktualizację regulaminu zmieniać decyzje.

Zawsze popierałem to by reflinki oraz ich pochodne były tępione na forum więc tu popieram by ponownie ich zakazać. Nie wiem po co zakaz został zniesiony w sierpniu, gdzie dopiero rok temu w bodajże wrześniu zostały zakazane bo syf był. Nie rozumiem po co co aktualizację regulaminu zmieniać decyzje.

Bo administrator jak kobieta zmienną jest...

Wybijcie sobie z głowy konstytucje i prawo. Nie jest to żadne pogwałcenie, ani nic w tym stylu. Gdyby coś takiego istniało, to postów również nie można by było kasować i nagradzać w żaden sposób. To się nazywa regulamin i wchodząc na daną stronę zgadzasz się go przestrzegać. Jeżeli więc coś takiego będzie zabronione, to każdy użytkownik będzie musiał tego przestrzegać. Jeżeli mu się nie podoba, to niech nie wchodzi. Proste.

Człowieku, o czym ty mówisz? Te tematy, były zakładane w specjalnych działach -w dodatku 2 tematy - robisz z tego aferę na miarę spamu.

Jakaś fobia..normalnie.
Tak - i co jeszcze powiesz ? Że pisząc regulamin możesz mieć w d.. konstytucję ?

Wybijcie sobie z głowy konstytucje i prawo. Nie jest to żadne pogwałcenie, ani nic w tym stylu. Gdyby coś takiego istniało, to postów również nie można by było kasować i nagradzać w żaden sposób. To się nazywa regulamin i wchodząc na daną stronę zgadzasz się go przestrzegać. Jeżeli więc coś takiego będzie zabronione, to każdy użytkownik będzie musiał tego przestrzegać. Jeżeli mu się nie podoba, to niech nie wchodzi. Proste.

Powiem jedno:Póki z tego forum nie robią syfu biznesowego z wieloma tematami,które mają źle zrobione refy to jest normalnie.

Widać jak mierne masz pojęcie o tym co piszesz. W takim wypadku nawet nie ma sensu ciągnąć rozmowy, bo już zacząłem sugerować, że mam fobie i inne problemy. Nie, najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się robienie z forum syfu i tak jeżeli regulamin wyraźnie mówi że forum nie wspiera danych tematów to zwyczajniej najzwyczajniej w świecie mogą być one kasowane i nie jest to gwałcenie i obchodzenie prawa. Na tej samej zasadzie w konkretnym lokalu mogą Cie wyprosić za niestosowny strój. I nie jest go żaden gwałt wbrew temu co myślisz

Zgadzam się z tym ze reflinki powinny być zabronione.

Jednak co do tematów o zarabianiu to moim zdaniem trochę przesadzasz ze niby powinny być całkowicie zabronione. ACZKOLWIEK ten spam który zaczyna robić wszystkim znana osoba przez co wchodzac na forum widzę wszędzie zielony awatar i nowe wpisy o wspaniałych zarobkach powinien być ograniczony.

Zgadzam się z tym ze reflinki powinny być zabronione. Jednak co do tematów o zarabianiu to moim zdaniem trochę przesadzasz ze niby powinny być całkowicie zabronione. ACZKOLWIEK ten spam który zaczyna robić wszystkim znana osoba przez co wchodzac na forum widzę wszędzie zielony awatar i nowe wpisy o wspaniałych zarobkach powinien być ograniczony.

I wiadomo jak omijać bariery spamu przez blog

Analiza tego co się dzieje na forum i tego o co robisz problem i tego o co postulujesz pozwala mi SUGEROWAĆ fobie...innego nazewnictwa nie mogę użyć. Wyraziłem swoje stanowisko co do części twojego #1 postu.

@RayXX

Kolega "zielony" stosuje sie do regulaminu i wykorzystuje możliwości jakie mu pozostały, nie chęć do osoby nie może być argumentem do zmiany regulaminu lub praw.

Kurcze

Zrobiliby 1 temat z tymi swoimi PaidVertsami i tam pisali, a nie tworzą nowy temat bo znaleźli nowy sposób na większy podatek za prąd.

A w czym przeszkadzają wam Reflinki? Jeśli gościu daje zwykły link i niżej małym druczkiem Refa, to chyba nie jest to przestępstwem?

Pan psycholog widzę, dobrze - nawet bardzo. Nie chce Ci odejmować wiedzy i umiejętności, bo wystawiona teza na podstawie tak szczątkowych informacji, rzeczywiście ma dużo sensu. Musisz więc posiadać ogromne doświadczenie, jak również dar przejrzenia człowieka na wylot. Wyprowadzając Cie jednak z błędu. Nie bolą mnie te tematy i jakoś specjalnie mnie nie dotykają. Jednakże robią na forum syf, ponieważ odbiegają całkowicie od jego założeń. Takie tematy zakładają osoby z zerowym zaangażowaniem, które mają gdzieś samo forum, jak i rozmowy na temat gier. Jedyne co ich napędza to chęć zysku na jelonkach. Naturalnym więc jest, że osoba która swoją osobą stara się rozwijać forum, chce jakoś ograniczyć tego typu akcje. Najprościej jest tego oczywiście zakazać, co zaproponowałem w pierwszym poście.

Zresztą dla kogo ja to piszę. Dla kogoś, kto ma w tyłku to, co na forum będzie się działo oraz kogoś, kto potrafi zasugerować komuś zaburzenia na podstawie jednego postu i tego co zostało w nim przedstawione. Życzę Ci więc powodzenia w rozwijaniu swojej wiedzy na temat tego, jak działa człowiek, jak również mam nadzieje, że skończysz wyciągać tak głupie i bezpodstawne wnioski.

Robisz z igły widły.

Jeśli przeszkadza ci SYF (gdzie?) jaki powstał po ref linkach, i czujesz się odpowiedzialny za porządek, powinieneś zasugerować rozwiązanie problemu( specjalny dział) by nadać porządek. Natomiast przedstawiasz nam formę zakazu.

Ja również wyprowadzę cię z błędu, od forum odbiega wiele tematów które uzyskały specjalny dział i cieszą się uznaniem - nikt nie tworzył tematu o zakazie specjalnie dla nich.

warn_ico.png
Multiacc ~ NS
Z reszta po trochu się zgadzam.But...Wolność słowa jest wpisana w konstytucje i nie może tego zabronić nikt i nigdzie, było by to pogwałceniem konstytucji.Nikt nic nikomu nie każe, jedynie oferuję pewne możliwości. Logiczne jest że przedstawiający na tym zarobi najwięcej, taki jest biznes - nie wiem w czym widzisz problem - chciałbyś aby wszystko było za darmo ? Informacja i wiedza też kosztuje - jeżeli ktoś sam nie ruszy tyłka i się nie nauczy, to znajdzie się osoba która na takim leniu zarobi podstawiając mu łatwiejszy kąsek z profitem. W tym wypadku znalazło się kilku userów którzy dostrzegli szanse zysku i ją wykorzystują - nikogo nie okradają i nikomu krzywdy nie robią. Idąc tropem cytatu, hipotetycznie akceptując twoje postulaty, dajemy możliwość kneblowania tematów jeśli się komuś nie spodobają, w przyszłości. Osobiście gardzę taki podejście do wolności słowa - bez względu na to jak głupie mogły by być.

Wolność słowa nic tutaj nie ma, forum i portal jest tak jak by usługą oferowaną przez Chmarusa i jest jego własnością, którą reprezentuje Salek. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o tym iż na forum mają nie mieć miejsca tematy innie niżeli o grach mmorpg, wolność słowa nic nie pomoże. Poza tym do kościoła katolickiego nie wchodzisz i nie głosisz buddyzmu prawda?

Jestem za, i ograniczenie tematyczne powinno istnieć na tym forum

Wolność słowa nic tutaj nie ma, forum i portal jest tak jak by usługą oferowaną przez Chmarusa i jest jego własnością, którą reprezentuje Salek. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o tym iż na forum mają nie mieć miejsca tematy innie niżeli o grach mmorpg, wolność słowa nic nie pomoże. Poza tym do kościoła katolickiego nie wchodzisz i nie głosisz buddyzmu prawda?

Analogia jako argument :o 2500 lat temu Sokrates("obrona Sokratesa") stwierdził że to bez sensu.. no ale...

Tą analogie co najwyżej można zinterpretować że chcę przechrzcić forum z MMORPG na finansowe. Ja do takiej zmiany nie namawiam, jedynie wykazuje błąd w części pierwszego post, co do początku się zgodziłem, gdyż wprowadza porządek(?).

Chodzisz do klubu związanego z filmami. Interesujesz się tym, poznajesz ludzi, dzielicie się różnymi rzeczami i staracie dowiedzieć więcej o sobie. Do tego klubu pewnego dnia przychodzi nowa osoba, która się nie przestawiła, nawet nie wyraziła zainteresowania tematem klubu i zaczyna Ci mówić jakie to fajne łowisko dla wędkarzy jest niedaleko i jakie fajne okazy można w nim złowić. Tutaj mamy to samo. Przychodzi Ci losowa osoba, która rejestruje się i mówi "Słuchajcie chłopaki, znalazłem super stronę o zarabianiu" co z tego, że w d*pie ma resztę forum i nie interesuje go nic, poza tym, co przedstawił. Nie zgadzam się też, że w momencie w którym powstaje syf, należy wyznaczyć odpowiednie dla niego miejsce. Części użytkowników po prostu się to nie podoba. Dla Ciebie może to być ograniczenie wolności słowa, czy fobia na tym punkcie, we - ja jedynie przedstawiłem to co mi przeszkadza, jak również podałem rozwiązanie takie, jakie mi odpowiada, Ty natomiast nie wniosłeś nic, poza krzykliwym tonem i wszczynaniem kłótni (2 Twój post dla przypomnienia, który był już atakiem). Jeżeli więc nie masz nic więcej do dodania, to po prostu przestań się wypowiadać, bo temat ten nie ma w zamyśle podbijania Twojego ego.

Więc jeszcze raz - nie podoba mi się fakt, że na forum pojawia się coraz więcej tematów dotyczących magicznych sposobów zarabiania, tworzonych do tego przez użytkowników, których nie interesuje sama tematyka forum, dlatego więc proponuje wprowadzić całkowity zakaz pisania na ten temat.