Będzie ciężko

Hej ludziska, rodzinko z forum <3!

Dawno nic nie oglądałem i mam ochotę na coś nowego. Myślałem o ponownym obejrzeniu Clannad ale depresja na święta to nie za dobry pomysł.
Ale wracając do tematu! Poszukuję i interesują mnie dość nietypowe rzeczy. Nie wszystko musi być w jednym tytule ale byłoby miło :).

- zagadki, intrygi, mastermind który wszystko kontroluje z ukrycia. Tytuł w którym główny bohater jest tak inteligentny, że wyprzeda każdego przeciwnika o kilka ruchów. Coś co sprawi że mój mózg eksploduje, a zarazem będzie wniebowzięty (Death Note odpada, nie proponujcie. Uważam że to przeciętniak)

- postać drugoplanowa, która pokazuje się od czasu do czasu (nie raz na anime -_-) i każdy się go boi lub jest ona w stanie zniszczyć/pokonać każdego jednym palcem/umiejętnością. Zawsze mnie takie coś intrygowało, a bardzo rzadko spotykam to w anime. Nie chodzi mi o jakiegoś bossa, o którym mowa przez pół lub całe anime, a który pokazuje się tylko raz lub wcale...

- dobra kreska i animacja. Szukam anime, które będzie miało więcej niż 5 klatek na scenę, a animacje będą dopracowane. By Wam to trochę przybliżyć: 2gi sezon Fairy Tail to kompletne dno jeśli chodzi o jakość. Na scenę przypada chyba minimalna ilość klatek i wszystko wydaje się niedokończone.

Dobrym przykładem jest No Game No Life. Animacje dopracowane i długie, fabuła nieprzeciętna i dobrze wykonana. Główne postacie barwne i dało się je lubić, a i zabawa kolorami była świetna.

Poziom animacji:

Fairy Tail, One Piece, Naruto: Shippuuden (nie wiem czy naruto tu powinien być, bo oni skaczą z kwiatka na kwiatek... Kilka odcinków może być naprawdę dobrze zrobionych, a następne 20 wyglądać jak kupa), Air Gear - nie

No Game No Life, Clannad, Log Horizon, Hajime no Ippo: Rising - tak

O, i błagam. Niech twarze nie będą super proste. Niech główni bohaterowie się wyróżniają...

Mam nadzieje że mi pomożecie i znajdzie się choć jeden tytuł który przypadnie mi do gustu. Tak, jestem wybredny i mam zachcianki ale jak już siadam, to chce się dobrze bawić. Jestem piątką - obserwatorem, a to sprawia że każde niedociągnięcie w animacji zauważę. Niestety. Chce miło spędzić czas, a nie co chwile narzekać i robić kwaśną minę bo coś jest słabo zrobione :).

ps. jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie ;___;

Lista anime które oglądałem (zrobiona na szybko, wielu pewnie brakuje).

Ja ostatnio oglądałem coś takiego jak Gosick, ale to jest troszkę ciężkie anime i nie każdemu podejdzie.

Anime zawierających zagadki i intrygi jest bardzo dużo.

Densetsu no Yuusha no Densetsu -> http://myanimelist.net/anime/8086/Densetsu_no_Yuusha_no_Densetsu

Mondaijitachi -> http://myanimelist.net/anime/15315/Mondaiji-tachi_ga_Isekai_kara_Kuru_Sou_Desu_yo

Postaram się jeszcze coś skojarzyć, jak się uda to dopisze :P

jedno slowo : Kiseijuu

Klimat tajemnicy, intrygi, naprawde imponujace jak dla mnie anime.

Bolesne jest czekanie na odcinki, chociaz nie wiem czy bym zniosl ogladac to np. 12h :D

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Fate/Zero jeżeli jeszcze nie oglądałeś.

"K" Project - Czasy yakuzy dawno minęły. Dziś na ulicach Japonii walkę o dominację toczy między sobą siedmiu królów obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Równowaga zostaje zachwiana, gdy znikąd pojawia się jeszcze jeden król i bardzo poważnie nadeptuje na odcisk niewłaściwej osobie. Od tej pory ściga go całe miasto, a on, cierpiąc na amnezję po niefortunnym upadku, nie może zrozumieć, dlaczego nagle tak wielu ludzi próbuje go zabić.

Anime genialne. Intrygująca fabuła, która trzyma w napięciu do końca, graficznie prezentuje się wyśmienicie ;)

Monster, Mermaid Forest, Basilisk.

Kuroshitsuji może ?

Deadman wonderland(spełnia wszystko, no może główny bohater nie jest geniuszem, jest po prostu dosyć zwykły(z pozoru)), Tokyo ravens(mi bardzo się podobało, ale są różne gusta) i Guilty Crown( ciekawa przemiana bohatera).

Może napisz jakie już oglądałeś.

A jeśli nie oglądałeś, to musisz obejrzeć Code Geass. Po postu musisz. Musisz i koniec. Serio.

Nie piszę jakie oglądałem, bo nie pamiętam większości tytułów. Listy żadnej też nie prowadzę ale chyba zacznę, łatwiej będzie... Zrobiłem listę na szybko. Mam nadzieje że jakoś pomoże. Dodałem też link do pierwszego posta.

Dzięki wszystkim za tytuły. Większości nie oglądałem i niektóre mnie zaciekawiły. Dziś wieczorem przysiądę i obejrzę przynajmniej po 5 odcinków każdego, dam znać jutro :).

Jak jeszcze coś macie, napiszcie. Chętnie znów przysiądę na dłużej przy anime. Dawno tego nie robiłem.

Fate/zero oglądałem :).

Tak jak Veeper, polecam Code Geass. :)

Shingeki no Bahamut: Genesis - Mistarcia to magiczny świat zamieszkany przez bogów, ludzi i demony. W przeszłości Bahamut, smok o czarno-srebrnych skrzydłach chciał go zniszczyć, jednak wspomniane trzy nacje postanowiły zapomnieć o swoich niesnaskach i połączyć siły bo zapieczętować jego moc. Klucz do pieczęci został podzielony na dwie części – jedną wręczono bogom, a drugą demonom, co miało zagwarantować, że Bahamut nigdy więcej nie zostanie uwolniony. Od tamtych wydarzeń minął tysiąc lat, na świecie natomiast nastała era pokoju – przynajmniej tak było aż do dnia, gdy ludzka kobieta ukradła bogom ich kawałek Klucza.

Polecam przejrzeć sobie te tytuły:

http://img837.imageshack.us/img837/4067/recommendationbygenre.jpg

Dorzucę jeszcze kilka tytułów od siebie, które spełniają mniej-więcej twoje wymogi z pierwszego postu.

- Bakemonogatari: Dopiero co zacząłem oglądać, jestem po 5 odcinkach, ale anime jest dość wyjątkowe i specyficzne, głównie skupiające się na dialogach, a nie dynamice, kreska może przestraszyć, ale to już zależy od twojej "tolerancji".

- Darker than Black: W miarę ciekawe i dość tajemnicze, warte obejrzenia.

- Durarara!!: Gorąco polecam, jeśli miałbym określić to anime dwoma wyrazami to było by coś w stylu "Pozory mylą" - względem postaci. Ciekawi bohaterowie, fabuła też na dość dobrym poziomie.

- Kokoro Connect: Niesamowicie dobrze wykreowani bohaterowie oraz ukazywanie ich uczuć czy przemian, anime dobrze operujące emocjami.

Polecam najnowsze Kiseijuu albo inaczej Parasite the Maxim , do tego dokladam Hunter x Hunter :D

Bez przeglądania swojego konta mal mogę wymienić kilka tytułów, które pasują do wymagań
Podane tasiemce kreską nie grzeszą, ale wracając do tematu:
- Code Geass, oba sezony - zawsze jak pada pytanie o jakieś dobre anime, to polecam ten tytuł
- Monster- swoje lata już ma ale to klasyk, więc po prostu zapomnij o kresce jeżeli ci się nie spodoba i po prostu rozkoszuj się fabułą
- Psycho-Pass/Psycho-Pass 2- tu akurat masz bardzo dobrą kreskę, fabularnie gorzej niż Monster, sezon pierwszy trochę lepszy niż sezon drugi. Swoją drogą jest to jedno z niewielu anime gdzie mimo, że czarne charaktery w obu sezonach mordują na prawo i lewo, to i tak nie potrafię ich nie lubić.

- Mahouka Koukou no Rettousei- nie wiem jak z angielskim, jak nie ma problemów, to polecam light novel (przeczytałem już chyba ponad 3 razy) jest lepsze od anime, anime jak zwykle cierpi na syndrom za dużo treści w zbyt krótkim czasie ekranowym i pomija sporo z oryginału ( chociaż nie goni na złamanie karku i nie zostawia czasami po 1/4 treści z light novel jak Madan No Ou To Vanadis)

- Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation- średniak, ale dość przyjemny

- Darker than Black: Kuro no Keiyakusha/Darker than Black: Ryuusei no Gemini- kreska swoje lata ma, ale bądźmy poważni, to nie ona się liczy. Pierwsza seria jest naprawdę bardzo dobra, druga z kolei, to dla mnie może nie profanacja dla tytułu, a może jednak tak... będę musiał kiedyś jeszcze raz obejrzeć.

- Steins:Gate- to też gatunkowy must watch, więc się rozpisywać nie będę

- Higurashi no Naku Koro ni i Umineko no Naku Koro ni- Higurashi pierwszy sezon>Higurashi drug sezon>Umineko, moja ocena i kolejność oglądania zarazem

Wisienka na torcie, która wg. mnie fabularnie jest samej czołówce i walczy o trofeum w kategorii zagadki/intrygi wśród Anime/Visual Novel/Light Novel/Mang

-G-senjou no Maou, czyli po naszemu "Diabeł na strunie G" wspaniała, zaprawdę wspaniała gra Visual Novel, genialna fabuła, bardzo dobra muzyka, świetne głosy podobnie kreska, dla mnie istny majstersztyk. Jeżeli nie grałeś w tego typu gry, to zapomnij o oporach, bo to naprawdę ponad 20 godzin wspaniałej "lektury".

ja polecam te 2 (ze względu na animacje :P)

Phi Brain sprawdź . masa zagadek główkowanie , inteligencja głównego bohatera niesamowita oraz jego moc ;3 są chyba 3 serie . Postacie drugoplanowe praktycznie w każdym odcinku, kreska jak dla mnie ładna .

https://www.youtube.com/watch?v=R1TAgT_0KPw

Hej ludziska, rodzinko z forum <3!

Dawno nic nie oglądałem i mam ochotę na coś nowego. Myślałem o ponownym obejrzeniu Clannad ale depresja na święta to nie za dobry pomysł.
Ale wracając do tematu! Poszukuję i interesują mnie dość nietypowe rzeczy. Nie wszystko musi być w jednym tytule ale byłoby miło :).

- zagadki, intrygi, mastermind który wszystko kontroluje z ukrycia. Tytuł w którym główny bohater jest tak inteligentny, że wyprzeda każdego przeciwnika o kilka ruchów. Coś co sprawi że mój mózg eksploduje, a zarazem będzie wniebowzięty (Death Note odpada, nie proponujcie. Uważam że to przeciętniak)

- postać drugoplanowa, która pokazuje się od czasu do czasu (nie raz na anime -_-) i każdy się go boi lub jest ona w stanie zniszczyć/pokonać każdego jednym palcem/umiejętnością. Zawsze mnie takie coś intrygowało, a bardzo rzadko spotykam to w anime. Nie chodzi mi o jakiegoś bossa, o którym mowa przez pół lub całe anime, a który pokazuje się tylko raz lub wcale...

- dobra kreska i animacja. Szukam anime, które będzie miało więcej niż 5 klatek na scenę, a animacje będą dopracowane. By Wam to trochę przybliżyć: 2gi sezon Fairy Tail to kompletne dno jeśli chodzi o jakość. Na scenę przypada chyba minimalna ilość klatek i wszystko wydaje się niedokończone.

Dobrym przykładem jest No Game No Life. Animacje dopracowane i długie, fabuła nieprzeciętna i dobrze wykonana. Główne postacie barwne i dało się je lubić, a i zabawa kolorami była świetna.

Poziom animacji:

Fairy Tail, One Piece, Naruto: Shippuuden (nie wiem czy naruto tu powinien być, bo oni skaczą z kwiatka na kwiatek... Kilka odcinków może być naprawdę dobrze zrobionych, a następne 20 wyglądać jak kupa), Air Gear - nie

No Game No Life, Clannad, Log Horizon, Hajime no Ippo: Rising - tak

O, i błagam. Niech twarze nie będą super proste. Niech główni bohaterowie się wyróżniają...

Mam nadzieje że mi pomożecie i znajdzie się choć jeden tytuł który przypadnie mi do gustu. Tak, jestem wybredny i mam zachcianki ale jak już siadam, to chce się dobrze bawić. Jestem piątką - obserwatorem, a to sprawia że każde niedociągnięcie w animacji zauważę. Niestety. Chce miło spędzić czas, a nie co chwile narzekać i robić kwaśną minę bo coś jest słabo zrobione :).

ps. jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie ;___;

Lista anime które oglądałem (zrobiona na szybko, wielu pewnie brakuje).