Dopasowanie nowego procesora

Hej mam mały problem, gdyż potrzebuję wymienić procesor na nowszy, jednak reszta sprzętu musi zostać taka jak jest.

A więc tu rodzi się pytanie jaki procesor będzie pasował, a oprócz tego posiadał 4 rdzenie lub więcej, pasował pod 64 bitowego windowsa i oczywiście dał radę odpalić nowsze gry np.Dragon Age Inkwizycje.

Więc tak:

Płyta Główna:Gigabyte GA-P35-DS3L

Grafika:ATI Radeon HD 5700

Jeśli potrzeba jeszcze czegoś z chęcią dopiszę.

Dobrze gdyby procek nie był zbyt drogi, sam myślałem nad AMD FX-6300, jednak nie wiem czy się nada.

Sprawa pierwszorzedna: masz socket lga 775 i tylko pod to mozesz szukac procka, czyli przede wszystkim amd mozesz odrzucic juz na starcie ;)

Podaj budzet, bo bez tego to nie mamy czego szukac.

Ati Radeon HD 5700 to seria kart, podaj dokladny numer karty: HD 57xx
Kolejna sprawa: nie oczekuj fajerewerków xd

Dzięki za informacje, w takim razie mógłbyś coś polecić?

Z tego co widzę to 5770. A co do fajerwerków nie oczekuje ich, jednak takiego Bf 3 odpalalem na high w stabilnych fps, czy skyrim na full z modami na znaczną poprawe grafiki działa bez lagów, a mimo, że grzeje się troche bardziej niż normalnie to dalej w normie.

Co do budżetu to w tej chwili do 500zł, jeśli nic dobrego się nie znajdzie to oczywiście poczekam i zbiorę więcej funduszy :D

Ojj, nie dam Ci gwarancji czy bedziesz mial 60 fpsów na low'ach w bf 3 xd
Co do procka: szał nie bedzie, LGA775 to era procesorow Intel core 2, porzucono ten socket juz jakis czas temu i nawet najlepsze procki na ten socket zmieszcza sie w twoim budzecie, tylko pytanie czy beda wystarczajace? Rozwazylbym opcje kupna plyty z LGA1155 (koszt 200zł) i kupna np i3 2giej generacji.

Poczekaj jednak na opinie kogos kto ma albo ta karte, albo ten sam socket- oni dadza Ci fakty na temat wydajnosci w tych grach ^^

Tak jak napisałem w bf 3 na high z tego co pamiętam szło coś około 50-60 fps. Więc tak źle nie jest.

Btw. co myślisz o zakupie lga1150 + jakaś i5?

Szkoda wydawać kasy na stary socket , jest to nieopłacalne. Najlepiej uzbierać trochę kasy i wtedy kupić coś porządnego .

Dzięki za odpowiedzi. To teraz ostatnie pytanie pod gry lepsze będzie combo Płyta z lga 1150 + jakaś i5 czy Płyta AM3+ + np AMD FX-6300 . Cenowo wychodzi:

za 1 zestaw około 1000 lub więcej za to drugi zaczyna się od około 700 zł. Więc, jeśli wydajność byłaby podobna skłoniłbym się w strone AMD.

Ja bym się skłaniał w stronę Intela, bo procki AMD lubią wariować w niektórych grach, więc możesz się spodziewać jakichś niedogodności. Intel nie ma tego problemu.

Nie ma takiej konfiguracji AMD ktora za taka sama cene co Intel dawałaby lepsza, albo przynajmniej rowna wydajnosc w grach :) AMD byly, sa i beda procesorami do zastosowan profesjonalnych i nie ma co porownywac taktowania, ilosci rdzeni czy pamieci podrecznych z odpowiednikami Intela ;)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Temat do zamknięcia.

Hej mam mały problem, gdyż potrzebuję wymienić procesor na nowszy, jednak reszta sprzętu musi zostać taka jak jest.

A więc tu rodzi się pytanie jaki procesor będzie pasował, a oprócz tego posiadał 4 rdzenie lub więcej, pasował pod 64 bitowego windowsa i oczywiście dał radę odpalić nowsze gry np.Dragon Age Inkwizycje.

Więc tak:

Płyta Główna:Gigabyte GA-P35-DS3L

Grafika:ATI Radeon HD 5700

Jeśli potrzeba jeszcze czegoś z chęcią dopiszę.

Dobrze gdyby procek nie był zbyt drogi, sam myślałem nad AMD FX-6300, jednak nie wiem czy się nada.