Seria - Warhammer

Witam, jako że święta zapasem, postanowiłam sobie zrobić prezent i kupić kilka książek z uniwersum Warhammera, i tutaj do was pytanie, co kupić na początek? z tego co widziałam jest ich 80+ różnych tytułów a ja nie chce zacząć od środka czytać. Nie przeszkadza mi nawet jak książka będzie tylko w języku angielskim.

Zacznij od cyklu Herezji Horusa. Pierwsze sześć książek zostało przetłumaczonych i są dostępne w bibliotekach, allegro.. Z resztą musisz sobie radzić po angielsku. Oczywiście mówimy o Warhammerze 40k.

Nie ma jako takiej "chronologii" w książkach. Są te, które warto przeczytać i te, których nie. Ważna dla ogólnego plotu jest tylko herezja Horusa. Z, moim zdaniem, fajnych są:
-Horus Rising - Fallen Angels i Thousands Sons są też dobre.

-Sześcioksiąg Ragnar'a - zwłaszcza pierwsze 4 książki

-Trylogia Dark Eldar'ów

-Dark Angel Legacy of Caliban

Znaczy... ja zadam tylko jedno bardzo istotne pytanie. Warhammer, czy Warhammer 40k?

Jeśli Warhammer to polecam:

Opowiadania o Gotreku i Felixie:
- Zabójca Trolli
- Zabójca Skavenów
- Zabójca Demonów
- Zabójca Smoków
- Zabójca Bestii
- Zabójca Wampirów
- Zabójca Gigantów
- Zabójca Ludzi

- Zabójca Elfów.

Do tego jeszcze polecam Legendę o Sigmarze:

- Młotodzierżca

Opowiadania:
- Runiczny Kieł

Kolejne:
- Posłaniec Śmierci
- Miasto Śmierci

Jeżeli W40k to do przeczytania są:

-Trzy pierwsze tomy cyklu "Herezja Horusa" (Czas Horusa, Fałszywi Bogowie, Galaktyka w Ogniu). W sumie to podstawa.

-cykl "Eisenhorn" zawierający trzy książki: Xenos, Malleus, Hereticus.

-Duchy Gaunta

-Oko Terroru autorstwa Baylay'a

-Reszta cyklu "Herezji Horusa", gdzie na 30 ksiąg 5 jest tylko po polsku, gdyż Black Library zabrał każdemu prawa do tłumaczenia cyklu, ponieważ sami mieli ochotę tłumaczyć na wiele języków powieści lecz stwierdzili, że języków jest za dużo i nie wiadomo teraz co i jak.

Wiem że herezje powiem ale czym to się rożni? Ja Warhammera znam tylko z gier i karcianki.

Jakby to w skrócie wytłumaczyć. Owe trzy pierwsze książki wyjaśniają skąd się wzięli Chaos Space Marines, jak Imperator zamienił się w warzywo etc. nie chcę zbytnio spoilerować. Następne są o różnych postaciach, wydarzeniach po Herezji Horusa.

W sumie by mocno zagłębić się w uniwersum W40K same książki nie wystarczą gdyż spora część wiedzy na temat owego uniwersum znajduje się w kodeksach. Tutaj już tylko należy korzystać z Wiki.

Herezja Horusa opowiada o zdarzeniach które miały miejsce przed główną fabułą 40k. Jak kiedyś wyglądało Imperium, zakony i jak doszło do zdrady. Ogólnie - wydarzenia z 31 millenium i wyżej :)

Witam, jako że święta zapasem, postanowiłam sobie zrobić prezent i kupić kilka książek z uniwersum Warhammera, i tutaj do was pytanie, co kupić na początek? z tego co widziałam jest ich 80+ różnych tytułów a ja nie chce zacząć od środka czytać. Nie przeszkadza mi nawet jak książka będzie tylko w języku angielskim.