Gra ekonomiczna

Mam ochote pograć w dobrą grę ekonomiczną. Kiedys grywało sie w cezara, tropico, hotel giant, tycoony. Z takich najnowszych produkcji to jedynie słyszałem o simcity 5 dlatego zastanawiam się czy, aby go nie zamówić wraz z tym dodatkiem. Jednak czytałem opinie, że maista są strasznie małe w porownaniu do poprzedniej cześci. Grał ktoś z was? lub może śmiało polecić coś innego?

Nie wiem simcity nie grałem, ale sprawdź może cities XXL ?

Grałem i oceniam gre 6/10.

@xxxx

Zazwyczaj jak juz ocenia sie grę to podaje się jakieś uzasadnienie a nie tylko sypie numerkami z kosmosu.

Co do gier ekonomicznych to może seria Patrician. Gra polega na handlowaniu. Zazwyczaj zaczynasz z jednym statkiem i małym magazynem w jednym z wybranych miast, po czym zaczynasz budować swoje imperium handlowe. Każde miasto ma własne, zmieniające się zapotrzebowania i zdolności produkcyjne. Początkowo zarabiasz poprzez sam handel, zaś w późniejszym czasie ( jak już cię stać i wyrobiłeś sobie odpowiednie uznanie w danym mieście ) możesz zacząć budować własne manufaktury.

Ewentualnie gra The Guild. Także polega na rozwijaniu własnego interesu kupieckiego.

Cities to dla mnie taki symulator gry, zbyt prosty i malo rozbudowany. Tego Patriciana 4 sprawdzę, na razie szukałem kluczy na necie ale lipa, chyba trzeba zamówić z allegro.

ANNO ?

cvilization 5, age of empires 3, europa universal 3 i 4 Fajne gry ale bardzie niż na ekonomie naciskają na rozwój.

Polecam całą serie Anno :)

Bo powiesz na Banished? Rozwijasz średniowieczną wioskę, zaczynasz na otwartym terenie z 4 domkami i kilkoma rodzinami + jakimiś, losowymi zwierzętami. Trzeba przeżyć, bo może ci zagrozić głód, mróz, choroby, kataklizmy itd.

Banished to jest to, dzięki.

Banished to jest to, dzięki.

Albo Utopia? Wrzuciłem screen z gry w tym poście (na samym dole) bo kolega pytał też http://mmorpg.org.pl/forum/topic/57953-gry-podobne-do-banished/

Mam ochote pograć w dobrą grę ekonomiczną. Kiedys grywało sie w cezara, tropico, hotel giant, tycoony. Z takich najnowszych produkcji to jedynie słyszałem o simcity 5 dlatego zastanawiam się czy, aby go nie zamówić wraz z tym dodatkiem. Jednak czytałem opinie, że maista są strasznie małe w porownaniu do poprzedniej cześci. Grał ktoś z was? lub może śmiało polecić coś innego?