Rybki, jak je przechowywać?

Siemka, dosłownie 15min temu tata przyszedł ze sklepu z karpiami i z małą niespodzianką którą okazały się karasie miniaturki (chyba XD).

I problem jest taki, gdyż to są moje PIERWSZE rybki :P. Jest ich dokładnie 2 tylko nie wiem czy to parka czy 2 samiczki czy 2 samce :P. Na razie siedzą w plastikowym kibelku zalanym do połowy wodą, chciałbym im zapewnić jakieś lokum tylko problem taki, że wujek google nic na ten temat nie gada, natomiast na tego czym się żywią znalazłem info, że wcinają chleb (o.0), kukurydzę |(O.O), i coś tam jeszcze+ plus karma dla rybek. Proszę pomóżcie nie chcę by mi te rybki zdechły :(.

Takie ryby przeżyją w każdych warunkach, wystarczy, że będziesz je karmił...

Ale na pewno, bo gdzieś czytałem, że gdy one czują się (nie wiem jak to napisać XD) w niewoli to nie chcą jeść czy to prawda?

Ale na pewno, bo gdzieś czytałem, że gdy one czują się (nie wiem jak to napisać XD) w niewoli to nie chcą jeść czy to prawda?

Pokaż im patelnię to zaczną wcinać tylko dym będzie szedł (albo bąbelki)

Mi się wydaje że potrzebujesz akwarium, potrzebujesz kamyczków do akwarium, karmy dla rybek, pompki akwariowej do napowietrzania i tyle na start.

ok :) Dzięki :P Tylko czy dało by się obejść bez tych 2 ostatnichy, bo brak mono mono :P

ok Dzięki Tylko czy dało by się obejść bez tych 2 ostatnichy, bo brak mono mono

Nie wiem jak z pompką, kiedyś miałem rybki to i pompka była, jeszcze nie widziałem akwarium bez pompki napowietrzającej, także nie znam się, a co do karmy to raczej koniecznie potrzebna. Jak będziesz wrzucał do akwarium chleb, bułki i inne wyroby spożywcze + kukurydzę to przy tak małym zbiorniku syfu będzie co nie miara, a chlebem wodę można chyba zakwasić więc pozdychają ryby w parę dni. Także albo je spuść w kiblu bo i tak zdechną ci z takim podejściem, albo wydawaj kasę na sprzęt.

dobrze, już zainwestuje w to :P

Karma dla rybek przecież aż taka droga nie jest. A jeśli chodzi o pompkę, to posprawdzaj na olx czy ktoś nie ma do oddania takiego sprzętu za darmochę. Jest tam odpowiedni dział, który można przejrzeć pod tym kątem. Ludzie na pewnym etapie swojego życia decydują się na zaprzestanie hodowli rybek i o ile nie mają jakiegoś mega wypasionego akwarium wartego setki złotych, mogą się zdecydować na oddanie tego, co im po rybkach zostało :)

ok to pozostaje jeszcze kwestia "pojemnika" :P

Top znęcaniu się nad rybami!!

Po co kupować rybki nie wiedząc co z nimi zrobić? Promocja była?

Rynki to nie jedno z tych domowych zwierząt, któremu kupujesz jedzenie i starczy, o nie trzeba wyjątkowo dbać. Muszą mięć odpowiednio dużo miejsca do pływania, samo akwarium trzeba dokładnie czyścić, a i karmienie wymaga umiejętności, bo ryby jedzą wszystko co dostają, nawet jak są najedzone - a więc można przekarmić i zabić.

Top znęcaniu się nad rybami!!

Raczej w temacie próbujemy rozwiązać problem żeby te rybki miały dobre warunki, a nie żeby ktoś się nad nimi znęcał. Więc nie wiem o co ci chodzi.

Poczytaj coś o hodowli rybek na jakimś forum akwarystycznym.

NVmier, spokojnie ja nie zamierzam sie nad nimi znecac ( nie umial bym xD) tylko zapewnic im bardzo dobre warunki. Gdybym chcial sie poznecac nie zakladal bym tego tematu!

EDIT: Te rybki dawali kazdemu, co kupil chociarz 3 karpie :P

Wysłane z mojego fona :)

Siemka, dosłownie 15min temu tata przyszedł ze sklepu z karpiami i z małą niespodzianką którą okazały się karasie miniaturki (chyba XD).

I problem jest taki, gdyż to są moje PIERWSZE rybki :P. Jest ich dokładnie 2 tylko nie wiem czy to parka czy 2 samiczki czy 2 samce :P. Na razie siedzą w plastikowym kibelku zalanym do połowy wodą, chciałbym im zapewnić jakieś lokum tylko problem taki, że wujek google nic na ten temat nie gada, natomiast na tego czym się żywią znalazłem info, że wcinają chleb (o.0), kukurydzę |(O.O), i coś tam jeszcze+ plus karma dla rybek. Proszę pomóżcie nie chcę by mi te rybki zdechły :(.