Ff xiv

Pograłem godzinkę wbiłem ten 5 lvl i jakoś nie czuje TEGO questy standardowe, zabij 5 biedronek, zabij 10 lisów itp., dodatkowo nie ma pvp i nie mogę ustawić grafiki, która wygląda średnio, grając nie ma tego czegoś jak np w AA, Aionie, Rifcie, co by człowiek chciał grę kupić :)

Jedyny plus jaki zauważyłem, to, że gra chodzi płynnie na 5-cio letnim sprzęcie i nie wygląda najgorzej.

Jakoś bardziej mi pasuje standardowy FF XIII

Piąty lvl to wiesz, można powiedzieć że nawet nie zagrałeś. Jest pvp i to całkiem ciekawe, ale dopiero w end game.

Pograj jeszcze trochę to pewnie zmienisz zdanie.

mozemy sie zamienić ja spróbuje finala a ty the secret world

Ukryty a jakich questow ty sie spodziewasz na 5 lvl ? Kazde mmorpg jest identyczne podaj mi chociaz jedno w ktorym nie ma takich questow ? sry nie znam ... PvP jest od 30 lvl ... Ustawienia grafiki w opcjach ( naprawde tak ciezko to znalezc ? ) ... Naprawde zanim napiszesz takiego posta miej chociaz minimalne pojecei o grze w ktora grasz ....

w tsw sa troszke inne questy :P

FFXIV to na prawdę jedna z lepszych moich inwestycji. Wcześniej grałem tylko 30 dni, teraz wróciłem. Dlaczego? Grafikę wymieniłem -_-, bo stara się przepaliła. Gra albo dostała lepszą optymalizację, albo grafika tak dużo pomogła. Jednak widząc, że napisałeś, że na 5 letnim sprzęcie gra dobrze chodzi mogę powiedzieć, że poprawili optymalizację.

Mi ani Aion ani Rift, a już tym bardziej AA nie podszedł. Nie chodzi o grafikę, ani nic takiego. W końcu trafiłem na grę gdzie wielkimi mieczami nie machają jakby w ręku trzymali scyzoryk, a archer nie wali strzałami jak z karabinu, mimo to gra posiada dobrą dynamikę walki. FF zawsze był dość specyficzny, więc nie każdemu podejdzie niestety.

Co do questów to pokaż mi grę gdzie nie ma standardowych zabij "X", zbierz "Y", idź pogadaj z "Z". Historia gry jest ciekawa, tak samo jak lore.

Dungeony nie są łatwe, ani trudne. Taki poziom jaki mi osobiście wystarczy (podczas levelowania). Później pewnie są trudniejsze. Nie jest to jednak faceroll u króla MMORPG.

Powiedziałbym, że poziomem przypominają RIFT'a... Może dla tanka trochę trudniejsze, a i trzeba uważać na aggro:).

To i ja podłączę się do tematu. Ostatnio chciałem sprawdzić tą grę poprzez 14-sto dniowego trial'a. A teraz gdy gra mi się patch'uje proces ten odbywa się bardzo wolno (0.35.MB/s) , ktoś może wie dlaczego?

http://www.speedtest.pl/test/102219274

Ja próbowałem to przetestować, miałem założone konto i chciałem sie zalogować wczoraj i launcher stwierdził, że skończył się okres testów choć gry nie uruchomiłem ani na minutę.

Bo czas trial'a liczy się od rejestracji. Jak tak to spróbuj założyć nowe konto. :)

Stworzę , jak przyjdzie mi ochota na triala i ściąganie gry - Wtedy ściągnę ją szybciej, żeby zdążyć ją włączyć.

Może dlatego, że z rana był maintanance:). Albo po prostu dużo ludzi ściąga. Pamiętam, że jak ja ściągałem to leciało prawie max mojego neta.

Ja ostatnio ściągałem 7MB/s. Na jakim serwerze gracie?

Ja ostatnio ściągałem 7MB/s. Na jakim serwerze gracie?

Polacy grają na Moogle, Chaos.

Ja gram na Lich, bo pozostałe były pełne -_-.

Nad ranem można robić postać na każdym serwerze, tak gdzieś do południa, później powoli jest to blokowane. Gram na moogle i jeszcze ani jednego polaka nie spotkałem.

W FFXIV jedyny warty uwagi content to fabuła i endgamowe raidy (coil), niestety reszta do mnie nie przemawiała gdyż nie była wymagająca. Dodam również, że nie polecam polskich teamów w tej grze, trochę grałem i albo są kompletne casuale co wbijają do gry raz na rok i nic z nimi się nie ugra(mówię o raidowaniu, bo reszta contentu jest banalna), albo tacy co grają i zbytnio rage'ują podczas raidowania i jest lekko nieprzyjemna atmosfera co przenosi się na zestresowanie się niektórych ludzi, zaczynają robić błędy, inni zaczynają się irytować i się robi takie błędne koło, które jedynie skutkuje nieudanym raidem.

Dodam, że w grze jest cholernie rozbudowany system craftingu i dla osób lubiące takie rzeczy gra jest warta polecenia, bo znam osoby które tylko siedzą craftuja i hajs zarabiają, a na dungi/raidy prawie w ogólne nie wchodzą.

@up

Mam polskie FC i ludzie są spoko, pewnie na dziwnych trafiłeś. Co wyróżnia FFXIV od innych mmo to właśnie ludzie którzy w to grają. Na low lvl wszyscy chętnie pomagają jak jest vipe w dungu czy czymś to nic nie gadają tylko tłumaczą... Pamiętam jak w WoWie o wszystko się spinali...

@up Prawda, póki co spotkałem samych spoko ludzi.

Na jakim serwerze grasz?

Ja gram na Cerberusie i również zdarzało mi się spotkać polaków. Gra jest moim zdaniem najlepszym MMORPG z dostępnych na rynku, zdecydowanie warta P2P, ktoś tam wyżej pisał, że raidy są jedynym wyzwaniem w grze - gówno prawda, właśnie raidy wcale nie są jakieś strasznie trudne, są dużo trudniejsze dungeony na poziomie hard, gdzie wystarczy jedna, nieogarniająca osoba żeby nie dać rady ich przejść.

Pograłem godzinkę wbiłem ten 5 lvl i jakoś nie czuje TEGO questy standardowe, zabij 5 biedronek, zabij 10 lisów itp., dodatkowo nie ma pvp i nie mogę ustawić grafiki, która wygląda średnio, grając nie ma tego czegoś jak np w AA, Aionie, Rifcie, co by człowiek chciał grę kupić :)

Jedyny plus jaki zauważyłem, to, że gra chodzi płynnie na 5-cio letnim sprzęcie i nie wygląda najgorzej.

Jakoś bardziej mi pasuje standardowy FF XIII