Warto?

Witam.

Mam pytanko.

Jeden z forumowiczów poskładał mi zestaw komputerowy składający się z tych podzespołów:

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G)

Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

Karta graficzna Asus Radeon R7 265 2GB GDDR5 (256Bit) DVI HDMI DP (R7265-DC2-2GD5

Procesor Intel CORE i3 4150 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I34150

Zasilacz Corsair VS Series 350W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020095-EU)

I oto moje pytania: Czy warto kupić ten oto zestaw? Mniej więcej w co sobie na nim pogram? Czy serwis morele.pl jest bezpieczny ?

PS: Dystk, napęd i obudowę już posiadam.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Szczerze nie wiem czy opłaca się kupować taki sprzęt. Takiego battlefielda 3 odpalisz na wysokich, ale na długo np. ten procesor tobie nie wystarczy. Moja rada pozbieraj jeszcze kilka setek i dokup do tego i5, oraz 8gb ramu.

Aha i wywal te białe zaznaczenie bo przeczytać się tego nie da.

tak BTW o jakich pieniążkach mówimy?

Ciezko odpowiedziec na pytanie czy warto skoro nie podałeś ceny takiego zestawu :D

Cena tych podzespołów wynosi 1530 zł.

Lepiej dozbieraj do 2k wtedy kupisz znacznie bardziej przyzwoity sprzęt. Dobra rada, lepiej jednorazowo dac paręgroszy wiecej niż potem wymieniac części .

Niestety, muśze się zmieścić w tych pieniądzach. Zresztą pytałem się czy warto w tej klasie cenowej.

Ten 350W zasilacz może okazać się za mały w przyszłości, jeśli chciałbyś rozbudować komputer. warto się zainteresować http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-2-lata-door-to-door-vl1-500-622218/

A na tym sprzęcie pograłby w firefall na ultra?

Tak, znajomy gra na tej karcie w firefalla i daje rade na ultra.

WarThunder na max powinien polecieć.

U mnie latało, ale fpsy spadały w miejscach gdzie optymalizacja gry ssie.

Phenom II x4 945 3,0

8GB RAM

MSI R7 260x 2GB 128bit

Jeżeli i3 nie będzie wąskim gardłem to r7 265 powinna lepiej sobie poradzić niż r7 260x

Przepraszam, ale twój komputer jest o wiele słabszy od tego zestawu który podałem

ta i3 bije w większości gier wszystkie fxy http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,46

Gpu może swobodnie zmienić w przyszłości,bez bajerów cisnących procek może bez obaw grać w dobrej jakości, a jeśli używał by mantle to i 290X by pasowała(tylko wtedy płyta i zasilacz do wymiany)

a propo zasilacz chyba troche z za mała rezerwą weź lepiej ten sam w wersji 450w (160 zł morele), albo jakiś inny 450 radki zwykle więcej pożerają od nvidi . I moim zdaniem postaraj się aby ram do 8 zwiększyć.

Ok dzięki za pomoc. Bóg zapłać i wszystkiego dobrego. :D

A jeszcze korzystając z tematu. Właśnie zobaczyłem że mam zasilacz o nazwie take me 400. Jest on 400watowy. Byłby do opisywanego wcześniej zestawu?

Zasilacze firmy Take Me znajdują się na "czarnej liście zasilaczy", także radzę kupić nowy.

Mam go już pięć lat i nic się z nim nie dzieje

i-3 to najdroższy możliwy wybór
W tej chwili albo pentium g3420 albo Fx-6100 ( ja w tym momencie kupowałbym FX a reszta kasy do grafiki )
droższa opcja to i-5
a co do testów pclab hmm dla mnie są mało wiarygodne ;)

P.S. Procesor to część mało awaryjna więc warto brać używane.

Nie, ale nie wiadomo jak się zachowa, gdy podepniesz go pod bardziej wydajny sprzęt. W sieci nie ma on przychylnej opinii, dlatego nawet dla samego bezpieczeństwa o komputer wymieniłbym.

Przepraszam, ale twój komputer jest o wiele słabszy od tego zestawu który podałem

Przepraszam, ale naucz się czytać ze zrozumieniem i pełne zdania, a nie co drugie słowo :) .