G2A.com

Witam. Mam pytanie co do tej strony. Czy kupowanie na niej gier jest bezpieczne? Z tego co zauważyłem jest dużo taniej niż na Steam, do tego większość Youtuberów ją poleca. Może ktoś z was już tam kupował i może się wypowiedzieć.

Kupowałem tam już kilka gier i nigdy nie było żadnego problemu. Przy zakupie możesz dopłacić parę złotych i zaznaczyć opcję "G2A Shield" co pozwoli Ci w razie problemów zwrócić klucz do gry przed zakończeniem zakupu. Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z tą stroną. Zwracaj tylko uwagę na opinie o osobach które daną grę sprzedają i wszystko powinno być dobrze ;)

potwierdzam

kupowalem od nich "pkt" do Path of Exile - nie bylo najmniejszego problemu

Nie tyle co polecają tylko zarabiają na reflinkach, strona jest "bezpieczna"

No ja generalnie waham się troszkę jednak, bo chciałbym złożyć tam zamówienie na preorder, gdzie gra na steamie kosztuje ponad 200 zł a na ich stronie wychodzi 170, więc dziwi mnie to.

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem z g2a więc myślę, że możesz zaryzykować. Dodatkowo możesz poszukać kodów rabatowych na 5% bodajże, zawsze to parę groszy taniej ;)

Zobacz czy ma region locka, jak nie to zamawiaj

Przy regionie widnieje napis Global, więc powinno być okej chyba.

Edit: Jeszcze mam takie pytanie, jak to jest z tym Vatem, bo podobno zmieniły się ustawy i na stronie G2A po wybraniu Polski nalicza mi Vat, jest też opcja EU Buissnes w której Vat to 0%, co jeżeli kupię klucz bez tego durnego podatku ?

Niestety muszę odświeżyć temat, bo mam jeszcze pytanie, które dodałem w poście wyżej.

Niestety nie wiem, ale odpowiem na pytanie z początku tematu. Kupowanie G2A nie jest bezpieczne, ponieważ klucze mogą pochodzić z niewiadomych źródeł. Ostatnio pojawiła się afera, w której ludziom zaczęły znikać gry z Uplay. Ubi zbanowało masę kluczy, głównie od handlarzy z G2A, którzy to zdobyli je nielegalnymi sposobami .

Niestety nie wiem, ale odpowiem na pytanie z początku tematu. Kupowanie G2A nie jest bezpieczne, ponieważ klucze mogą pochodzić z niewiadomych źródeł. Ostatnio pojawiła się afera, w której ludziom zaczęły znikać gry z Uplay. Ubi zbanowało masę kluczy, głównie od handlarzy z G2A, którzy to zdobyli je nielegalnymi sposobami .

Dziś rano kupiłem prepaid do Tery, miałem pewien problem - moja wina, bo czegoś nie zauważyłem, skontaktowałem się z supportem i od razu wszystko załatwili. O 8 rano, a pierwszy raz dokonywałem transakcji i jestem w pełni usatysfakcjonowany, więc nie zgadzam się z Twoją opinią :)

Prepaid to tam małe piwo, 30/60 dni i po sprawie. Gorzej z kluczami aktywacyjnymi pełnych gier, gdzie ludzie mogą stracić dostęp do gry nawet wiele tygodni od daty zakupu keya.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=90013

Według doniesień problem dotyczy kluczy kupionych u takich pośredników jak G2A, G2Play, CJS czy Kinguin.

Trzeba uważać

(..)jednak poszkodowani są w dużej mierze także posiadacze legalnych egzemplarzy(..)
Jak widać legalnie, czy nie i tak konta usunięto, więc co tu uważać, a szansa że akurat Ty trafisz na taki felerny jest pewnie znikoma, zakładam też, że po takim incydencie będą lepiej pilnować pochodzenie kluczy, więc nie ma się co martwić.
(..)Według doniesień problem dotyczy kluczy kupionych u takich pośredników jak G2A, G2Play, CJS czy Kinguin. Wśród poszkodowanych są także osoby dokonujące zakupów na terenie Polski.(..)
Po przeczytaniu całego artykułu można wywnioskować, że większość wadliwych kluczy pochodziła z Kinguin, więc nadal stawiam przy swoim, że G2A to porządny serwis, gdyby doszło jednak do takiego incydentu to zwrócili by pieniądze lub wymienili produkt.

kupowałem tam wiele razy bez problemu byle by wybierać osoby które mają tanio ale mają 10k+ na 100% poleceń i nawet tarcze można wyłączyć a jak wpiszesz kod RAAV masz 5% rabatu na zakupy do 100zł (nie zawsze działa bo czasem sie limit kuponu kończy i gościu musi odnowić)

Tzn. ja planuje zakupić i tak preorder, więc to nie jest raczej kupione od "kogoś", aktualnie interesuje mnie jak to jest z tym Vatem, bo jeżeli trzeba za niego zapłacić to wtedy wolę już zakupić grę bezpośrednio przez steam, ponieważ wtedy różnica w cenie jest nieduża.

Niedługo może się okazać że tylko kupowanie od wydawcy i na steamie jest bezpieczne.

Od G2A uplay zbanowało właśnie tysiące kluczy do Far Cry 4...

Okej skoro sprawa tak wygląda to wolę nie ryzykować.

Głupie strasznie. Mam na steamie ok 120 gier z czego ok. 20 było zakupionych na g2a.com i zero bana. Uplay to nie jest dobra platforma do opiniowania bo należy do ubisoftu który jest nastawiony na hajs i dymają graczy. Zasada jest jedna. Chcesz 100% dobry klucz? Kupuj na g2a ale tylko i wyłącznie globale a nie RU czy inny syf aktywowany przez VPN'y.

Witam. Mam pytanie co do tej strony. Czy kupowanie na niej gier jest bezpieczne? Z tego co zauważyłem jest dużo taniej niż na Steam, do tego większość Youtuberów ją poleca. Może ktoś z was już tam kupował i może się wypowiedzieć.