Kilka pytań nowego gracza w oczekwianiu na klucz

Witam was bardzo serdecznie. Przed chwilą zakupiłem GW2 i właśnie czekam aż przyjdzie mi kodzik na maila. W sumie to troszkę się nakręciłem na tą gierkę bo kompletnie nie mam w co grać, a przed dodatkiem to chyba idealna chwila na zakup. Co do samego tematu mam kilka pytań.
1. Jaki serwer wybrać i o co chodzi z tymi mega serwerami?
2. Jak to jest z tym pvp i pve w gw2? Wiem że można zrobić postać PVP ale czy to oznacza, że taka postać dostaje lvl cap i itemki i może tylko w pvp się bić?
3. Czy będąc raczej nastawionym na pvp warto nabijać postacią lvl od 1 i nie tworzyć postaci pvp tylko normalną?
4. Czy populacja jest spora w gw2 ?
5. ile może zająć wbicie Cap?

6. Którą klasę polecacie dla nowego gracza?
7. Jeśli ktoś kupował teraz grę na tym promo to ile czekał na klucz?

Odpowiem tylko na #7 pytanie. Arena.net wystosowało niedawno oficjalny status, iż mają problemy z dostarczaniem kodów do kupujących, będą informować na bieżąco o problemach, oraz starają się rozwiązać, ów niedogodność.

Kurde dostałem tylko order confirmation i czekam i czekam i nic :D a tak bym chociaż zaczął sciągać klienta :/

1. Jaki serwer wybrać i o co chodzi z tymi mega serwerami?

Ja np. gram na Gandarze, a z megaserwem chodzi mniej wiecej o to, że na PvE i PvP możesz biegac z ludzmi np. z Desolation albo Blacktide. Serwer domowy to serwer na którym biegasz na WvWvW
2. Jak to jest z tym pvp i pve w gw2? Wiem że można zrobić postać PVP ale czy to oznacza, że taka postać dostaje lvl cap i itemki i może tylko w pvp się bić?

na PvP masz wyrównanie z reszta graczy - tzn. dobierasz sobie runy, traity, sigile i necklace pod siebie pod swoj dany build i liczy sie tam Twój skill.
3. Czy będąc raczej nastawionym na pvp warto nabijać postacią lvl od 1 i nie tworzyć postaci pvp tylko normalną?
4. Czy populacja jest spora w gw2 ?

Tak , nie ma problemu z ekipą na dungeony , wvwvw czy world bossy (wurm, tequatl)
5. ile może zająć wbicie Cap?

Jak bedziesz spokojnie eksplorował mapy to 2-3 tygodnie ( mi tyle zajal a expilem sobie całkiem lajtowo), albo EotM - przy dobrych wiatrach 5 dni i masz 80.

6. Którą klasę polecacie dla nowego gracza?

To zależy ja zaczynałem Mesmerem (ciezka postac dla poczatkujacego). Zacząłbym Warriorem albo Guardem na PvE to strasznie łatwe klasy w mojej opinii :)

1. A na jakim Ci zależy? żeby było dużo czy mało polaków.

Megaserwery to nic innego jak serwery połączone np. wchodzisz na mapkę i możesz tam spotkać ludzi ze wszystkich serwerów. Jeżeli dana mapka się zapełni to jest tworzona nowa kopia danej mapy i znowu wchodzą ludzie ze wszystkich serwerów. Megaserwery stosują się tylko do map PvE. Podział na serwery ma swoje uzasadnienie w zasadzie tylko do walk serwerów Word vs Word resztę można uznać jako jeden wielki serwer.

2.Na PvE jest jak w każdej innej grze wbijasz lvl robiąc zadania (aż osiągniesz 80lvl). lvl potrzebujesz do end game, WvW, dungeonów oraz walki z mapowymi bosami

W GW2 masz również lokację pod PvP. Ludzie w tej lokacji mają jednolity lvl i zakładają zbroje, itemki z pewnej puli dostępnych i tak ubrani walczą na specjalnych mapkach. Dzięki czemu jedynym rozgraniczeniem są umiejętności a nie statystyki seta.

3.Tworząc postać możesz wchodzić do lokacji zarówno PvE jak i PvP Twoja postać jest automatycznie balansowana. Nie można "zepsuć" postaci w GW2 - na każdym etapie można zmieniać zarówno skile jak i punkty umiejętności.

4. Dzięki megaserwerą zawsze i wszędzie znajdziesz pełno biegających ludzi. Na niektórych serwerach rano jest dość nudno na WvW

5.Zależy ile będziesz grać od 4 dni do 3 tygodni. Weterani wbijają w kilka godzin na crafcie lub biegając za zergiem (w kilka dni)

6.Jak kolega wyżej zacząłem mesmerem ale to trudna postać. Jeżeli chcesz żeby było łatwiej to również bym wybierał między warriorem a guardianem

Dodam jeszcze 2 pytanka:
8. Czy bez rejestracji konta mogę gdzieś dostać download klienta żeby nie tracić czasu?

9. Jak sądzicie ile może potrwać wysyłanie kluczy ?

1. Jaki serwer wybrać i o co chodzi z tymi mega serwerami?

ad. Na gandarze i Blacktide gra na prawdę sporo polaków, jeżeli chcesz się skupić na WvW proponuje Desoletion albo SFR.

2. Jak to jest z tym pvp i pve w gw2? Wiem że można zrobić postać PVP ale czy to oznacza, że taka postać dostaje lvl cap i itemki i może tylko w pvp się bić?

ad. Żeby grać pvp w gw2 nie musić mieć postaci z maks levelem. Możesz stworzyć postać mieć 1 lvl i odrazu iść na pvp. Tam odrazu podnosi ci lvl do maks, plus dobierasz sobie sprzęt, umiejętności itp. kompletnie za friko. Ale jeżeli chcesz grac wvw na tym najwyższym poziomie musisz wbić 80 lvl. Co nie zmienia faktu, że wchodząc na wvw też ci podnosi lvl do maksa, ale wtedy też jesteś klapkiem i botem bez maks lvl i sprzętu exo.

3. Czy będąc raczej nastawionym na pvp warto nabijać postacią lvl od 1 i nie tworzyć postaci pvp tylko normalną?

ad. To zależy od cb. Tak jak wspomniałem wyżej chcesz grać pvp i wvw musisz wbić 80 lvl, nastawiasz się tylko na pvp i rankedy nie musisz wbijać postaci nawet na 2 lvl :)

4. Czy populacja jest spora w gw2 ?

ad. Tak, nawet bardzo spora. Biegając rano na wvw bez problemu spotykam zergi i bloby po 50-70 osób na border :D

5. ile może zająć wbicie Cap?

ad. Zależy jak lvlujesz. Na pve pewnie od paru dni do ponad tygodnia. Ja wbijałem lvl na wvw i poszło mi na prawdę szybko, coś około 4-5 dni. Teraz masz również eotm, jak tam wbijesz na 1 lvl i trafisz na dobrego comandera i zerg to w ciągu rajdu wbijasz po kilkanaście lvli.

6. Którą klasę polecacie dla nowego gracza?

ad. Zależy czym lubisz grać. Postacie mele w gw2 są strasznie łatwe. Guardian i warior zrobiony pod tank są jak skały, dobre rolebacki, stability i jesteś jak czołg. Necro też ma sporo skilli od przeżywania i jest całkiem łatwy do ogarnięcia. Z trudniejszych klas to na pewno mesmer, thief i engi (trzeba dobrze dysponować turetami itp.)

Dodam jeszcze 2 pytanka:8. Czy bez rejestracji konta mogę gdzieś dostać download klienta żeby nie tracić czasu?9. Jak sądzicie ile może potrwać wysyłanie kluczy ?

8. Spróbuj https://account.guildwars2.com/account/download/gw2?type=win

8. Nigdy nie próbowałem ale tutaj piszą że można http://www.guildwars2guru.com/topic/75850-download-without-purchasing-an-account/

9. Zależy z czym mają problem ale generalnie w takich sprawach radzą sobie dość szybko

Nwm, w becie szlo tutaj https://forum-en.guildwars2.com/external?l=http%3A%2F%2Fcloudfront.guildwars2.com%2Fclient%2FGw2Setup.exe niby dalej instalka jest, mozliwe ze dzialajaca, nie sprobuje niestety bo nie chce mi sie usuwac i na nowo instalowac i sciagac z 20 gb xD

Kody już rozsyłają. DObra wiadomość. (;

Pozwolę sobie zapytać o jeszcze jedną rzecz. Tym razem pytanie kieruje do zielonych jak ja. Czy wam prędkość pobierania skacze od maximum do minimum i tak w kółko ?

Normalnie z pobieraniem raczej nie ma się problemów, ale zważ na to, że była ta przecena więc wszyscy teraz masowo pobierają klienta więc normalne, że szybkość skacze. Niestety nie tylko ty czekasz na zagranie :P Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Mam jeszcze jedno pytanko :) Jak to jest z tym pvp od 1 lvla? Bo z tego co zdążyłem zauważyć to jednak trzeba 18 wbić żeby mieć dostęp do WvWvW, a żeby grać pvp 22

WvWvW tak po prawdzie to jest dopiero od 80 lvl, bo raczej nie masz co tam robić na niższym bo cię byle co zje :P Tam nie ma skalowania poziomu z tego co pamiętam, chyba, że coś zmienili.

Co do PvP normalnego to u góry masz skrzyżowane miecze, klikasz na to a potem w lewym górnym rogu masz "Enter PvP Lobby" i teleportuje cię do specjalne lokalizacji gdzie masz automatycznie 80 lvl, możesz tam zakupić wszystko co niezbędne i grać. Z tego co wiem to faktycznie od 1 lvl się nie da bo są te "questy wprowadzające" ale po ich zrobieniu jak się ma 2 lvl to już się da.

Tak jak kolega wyżej mówił. Można wejść od 2 lvl (chyba że ja o czymś nie wiem :D)

Jeżeli chodzi o PvP to po skalowaniu i wybraniu triat, zbroi i amuletów będziesz mieć to samo co reszta jednakże polecam pograć PvE trochę żeby poznać swoją postać.

Jeżeli chodzi o WvW to generalnie skalowanie jest, ale niewiele Ci da 80lvl bez exotic zbroi na 80lvl, bardzo łatwo będziesz padać. Jeżeli chcesz expić w tej strefie to jedynym rozsądnym wyborem jest mapa o nazwie "Edge of the Mists".

Witam was bardzo serdecznie. Przed chwilą zakupiłem GW2 i właśnie czekam aż przyjdzie mi kodzik na maila. W sumie to troszkę się nakręciłem na tą gierkę bo kompletnie nie mam w co grać, a przed dodatkiem to chyba idealna chwila na zakup. Co do samego tematu mam kilka pytań.
1. Jaki serwer wybrać i o co chodzi z tymi mega serwerami?
2. Jak to jest z tym pvp i pve w gw2? Wiem że można zrobić postać PVP ale czy to oznacza, że taka postać dostaje lvl cap i itemki i może tylko w pvp się bić?
3. Czy będąc raczej nastawionym na pvp warto nabijać postacią lvl od 1 i nie tworzyć postaci pvp tylko normalną?
4. Czy populacja jest spora w gw2 ?
5. ile może zająć wbicie Cap?

6. Którą klasę polecacie dla nowego gracza?
7. Jeśli ktoś kupował teraz grę na tym promo to ile czekał na klucz?