H1Z1 - czy warto?

Siemka, myślę nad kupnem H1Z1 i chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto już grał jak się mają sprawy z P2W, czy są problemy z serwerami, czy sprawa cheaterów dalej jest aktualna i ogólnie czy warto ;) dzięki wszystkim którzy odpowiedzą i zapraszam do dyskusji

Smialo mozesz grac, nie ma P2W

No to tak. Kupiłem sobie H1Z1 z ciekawości, a akurat miałem wolny hajsik na taki zakup i pierwsze wrażenia miałem słabe. Powód? Nie mogłem dostać się na serwer kompletnie.

Minęło parę dni i poprawili sytuację serwerową, pograłem trochę i muszę powiedzieć, że warto. Czemu? Jest to naprawdę sensowny tytulik z fajnym systemem craftu, funkcjonującymi pojazdami i daje nam prawdziwe uczucie "przeżywania". Bronie które czasem można znaleźć są przez większość czasu bezużyteczne bo napotkanie amunicji jest diabelnie trudne dlatego też nie możemy strzelać na heja banana tylko naprawdę trzeba sobie te strzały przemyśleć. Większość czasu ganiasz z łukiem, bo ten jest łatwy do zrobienia, ale celowanie jest na tyle trudne że w spotkaniu z innym graczem twarzą w twarz ustrzelenie go jest dosyć trudne. Ba, jeżeli masz siekierę to najprawdopodobniej wyjdziesz zwycięsko z takiego pojedynku.

Zdobywanie jedzenia i wody na początku jest naprawdę trudne, dopiero jak dostaniesz w swoje łapki siekierę, zetnisz kilka drzew i będziesz miał plecak by przenosić ze sobą drewno to wtedy głód i pragnienie przestają być problemem.

Community jest naprawdę w porządku na ten moment. Nie spotkałem tu jeszcze żadnego jełopa, który po prostu biegał i zabijał dla zabawy. Faktycznie, możesz zostać ubity ale głównie tak działaja grupki znajomych którzy znaleźli sie na masywnej mapie i starają się siać postrach.

P2W? Nic z tych rzeczy. Można kupić airdrop ale jest w nim 10% szans na broń, głównie shotguna, ale i tak nie ma w nim amunicji w większości przypadków. Same paczki spadają na tyle daleko od zamawiającego, że spokojnie z 3 przypadkowo spotkanymi kolesiami sformowaliśmy grupkę i przejęliśmy cztery airdropy zamówione przez innych i trafiliśmy na broń w jednym z nich ale nie miała naboi :)

Ogólnie polecam. Odczucie w stosunku do tego tytułu mam takie, ze jest to tytuł bardziej Rustowy niż DayZ ale jeżeli gameplaye ci się podobały to bym na twoim miejscu brał. Ja nie żałuję i bardzo miło mi się w to gra, a jak pododają jeszcze wiecej rzeczy to będzie to naprawdę solidny tytuł.

https://www.youtube.com/watch?v=BRb2QbC1IHk

To powinno rozwiać Twoje wątpliwości, tak w temacie czy warto tą grę teraz kupować. Jeszcze z prawej w podobnych kilka innych filmików.

Warto mimo tego, że to mój pierwszy survival i bylem nastawiony sceptycznie to mi się spodobał:)

A wiadomo, kiedy kończy się early acces? Bo jak stosunkowo niedługo, to się nie opłaca kupić raczej

https://www.youtube.com/watch?v=BRb2QbC1IHkTo powinno rozwiać Twoje wątpliwości, tak w temacie czy warto tą grę teraz kupować. Jeszcze z prawej w podobnych kilka innych filmików.

Ja jeszcze nie spotkałem takich typów. Inna sprawa, że SOE ma ciekawy system banowania. Nie wiem czy banuja IP, za to leca bany na numery seryjne podzespolow w kompie. Takich gosci jak ten z filmu trzeba tylko przekazac do SOE.

Gierka jak na EA jest swietna a bedzie jeszcze lepsza jak zaczna wprowadzac nowa zawartosc.

Nie wiadomo jeszcze kiedy kończy się EA ale obstawiam, że jeszcze kilka miechów.

https://www.youtube.com/watch?v=BRb2QbC1IHkTo powinno rozwiać Twoje wątpliwości, tak w temacie czy warto tą grę teraz kupować. Jeszcze z prawej w podobnych kilka innych filmików.

Buhahahaha! Spadłem z krzesła ze śmiechu :lol::lol::lol::lol:

Normalnie polowanie jak w Predatorze :lol:

Jak dla mnie nie warto grać w coś z takimi akcjami. Ale to tylko moje zdanie.

Hum. O cheaterach słyszałem, że się pałętają po grze ale sam żadnego nie spotkałem. Może po prostu miałem farta.

Nie wiadomo jeszcze kiedy kończy się EA ale obstawiam, że jeszcze kilka miechów.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Chyba kilka lat

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDChyba kilka lat

To też jest jakaś możliwość. Grunt żeby hajsik się zgadzał, ale mimo wszystko 40zł to nie majątek.

A co tam, EA może trwać i kilka lat. Ważne aby grało się dobrze a tytuł był rozwijany w dobrym kierunku. Poki co jest ok, devsi uwijają się jak w ukropie - patche ukazuja sie szybko, CEO projektu i smed mają dobry kontakt z graczami. Jak to nie "wygaśnie" w przeciągu kilku miesięcy to bedzie dobrze.

Sorry za offtop, ale wawrzyn, gdzie dostałeś h1z1 za 40zł?

Alledrogo

Pogratulować, wyczekuj bana na steamie, legalnie kosztuje 90 zł+ za vpn jest ban.

Właśnie też słyszałem, że ruskie keye i rejestracja przez VPN jest (po aferze z ostatnich dni) zabronione, jak to w rzeczywistości wygląda?
Normalnie kosztuje 20e, lub 60zł na alledrogo (bez VPN'a)

Welp. Nie wiedziałem, że tego zabronili. Widać nie wczytywałem się ostatnio zbytnio w newsy bo pamiętam, że chyba można było jeszcze kilka miechów temu jak ostatnio tak kupowałem? Widać nieznajomosć regulaminu szkodzi wszędzie. Było miło póki trwało. ;/

Tak czy siak, to nie rozmowa na temat także nie offtopujmy. Jeżeli więcej nie zagram w H1Z1 to i tak uważam, że warto ^^

@Topic
Powiem że tak patrze na kumpla na steamie jak gra i chętnie bym kupił tylko nie jestem pewny czy bedzie mi działać w zadowalającej jakości

@VPN
Kolega kupił przez VPN z 2-4 dni temu i jak na razie cisza.

Ja również kupiłem na allegro za 35 zł przez VPN oczywiście na nowo stworzonym koncie steam :) i od tygodnia gram sobie bez przeszkód :D