Co myślicie o wersji US i EU Tera Online?

Chciałbym aby każdy kto chce podzielił się swoją opinią :)

Ja osobiście uważam że wersja US jest lepsza :)

Patcher US nie jest zbagowany dzięki czemu nie będą występować błędy typu:

-Applying patch 0%

-Brak możliwości kliknięcia w PLAY

Jednak na wersji US można odczuwać uczucie samotności.

Jest mało graczy, szczególnie polskich graczy :/

Jest juz kilka o ile nie kilkanascie tematow na tego typu pytania wystarczy poszukac....

ps: A co to pytan to Eu moim zdaniem lepszy server przedewszystkim mniej lagow , wiecej rodakow i milsza atmosfera:)

Jest juz kilka o ile nie kilkanascie tematow na tego typu pytania wystarczy poszukac....

Okej nie popatrzyłem.

Więc usuwam temat ^^

Okej nie popatrzyłem.Więc usuwam temat ^^

Jeśli się da c;

28 startuje wersja RU, coś dla tych co nie chcą gamefroga a i nie chcą dużego pingu, spora część graczy z Europy idzie na wersje RU

Chciałbym aby każdy kto chce podzielił się swoją opinią Ja osobiście uważam że wersja US jest lepsza Patcher US nie jest zbagowany dzięki czemu nie będą występować błędy typu:-Applying patch 0%-Brak możliwości kliknięcia w PLAYJednak na wersji US można odczuwać uczucie samotności.Jest mało graczy, szczególnie polskich graczy :/

Zgadzam się, że patcher EU od Frogstera jest trochę zbugowany, czasami nie można odpalić, po alt+tabie od nowa chce żebym się zalogował - chociaż gra działa - czy klient gry przestaje działać od tak. Ale zdarza mi się to tak rzadko, że szkoda na to w ogóle zwracać uwagę, nie ma P2W, jest dużo graczy - w tym Polaków i mały ping - czego chcieć więcej.

Jak jest z populacja na Kilianie i Fraya? nie wiem czy dobrze pamietam.
Jak sie gra rozwinela od MCHM i 161/163 ilvl?

Ostatni raz gralem jak szczytem był mchm i ilvl 163. Wypowie sie ktos na temat tego co jest teraz a co bylo kiedys?

Dzieki

Kilian pęka w szwach obecnie, mnóstwo graczy sporo rodaków, co do launchera, już od kilku miesięcy nie zauważyłem problemu, a sama gra cud miód malinka, oprócz Rifta najlepsze free-to-play na rynku , i nie ma sensu ładować się na NA, bo nawet na PVE szlag was trafi (o PvP możecie zapomnieć, jak chcecie coś wygrywać)

Grałam na US i nie narzekam. Przede wszystkim mają lepszą politykę prowadzenia gry a IS jest tańszy(bo dolary a nie euro). Launchera mają dużo lepszego bo oferuje grę w tzw. chmurze, podczas gdy ten z EU nie, co mnie dosyć zdziwiło bo chciałam właśnie z US przesiąść się na EU a tu piękny komunikat, że nie zagrasz póki nie pobierzesz wszystkiego...

To gadanie, że na US się nie pogra PvE czy PvP jest głupie - 200 pingu to nic, problemy zaczynają się przy 600+, a takiego na US się nigdy nie osiągnie. Grałam na US dużo i PvE i PvP i to jako Mystic(czyli trudniejsza wersja typowego healera) więc da się? Da. Na 200 pingu naprawdę nie czuć żadnej różnicy, chyba, że jesteście ważkami(ciekawostka: wzrok ważki potrafi dostrzegać więcej zmian obrazu na sekundę niż ludzkie - dla ważki oglądanie telewizji czy właśnie granie w grę byłoby pokazem slajdów)

sry Hasirka, jak 200 ping to dla ciebie nic (1/5 s) to nie mamy o czy rozmawiać, jeszcze w grze, gdzie większość skilli masz non -target i kazdy ułamek sekundy jest na wagę złota - jeśli tak ci się przyjemnie grało na NA to tylko pozazdrościć tym co cie trzepali mając pingi 40-60 :D

I tu na boga nie chodzi o żadne mryganie czy co tam sobie ubzdurałaś tylko reakcję twoich palców na to co zostanie wysłane do serwera i z powrotem do ciebie :D

edit

dodam ci, że np na serwerach BF-a, w którego tez gram , za ping powyżej 100 !!!! już kikują, żeby taki delikwent nie wypaczał rozgrywki :)

Chyba u ciebie jest to 1-5s, normalnie są to ułamki sekund.

Czyli człowiek-ważka confirmed :D

Jprdl, ludzie nauczcie się jednej, podstawowej rzeczy.

Wbijcie tą jedną, podstawową rzecz do swoich głów:
ZACZNIJCIE ODRÓŻNIAĆ SPADKI FPSÓW OD LAGÓW. Bo od tego nonstop człowieka szlag trafia. To, o czym Hasiro mówisz (ten wymyślny przykład nazywania ludzi ważkami), byłoby na miejscu, gdyby była mowa o wydajności gry na poszczególnych sprzętach.

Wracając do tematu - grałam na EU. Grałama na NA i powiem tak - na NA przynajmniej znajdujesz party na niemal każdego dunga. Na obu serwerach grałam Mystikiem - 40+ lvl na obu serwach, lecz zaprzestałam gry, bo najzwyczajniej w świecie mnie znużyła. Na EU albo godzinami szukałam party do dunga (zwłaszcza w okolicy 36 lvlu, o ile pamięć mnie nie zawodzi), albo nie znajdowało wcale. Może to się zmieniło po miesiącach mojej nieaktywności w Terze - niedawno zaczęli ludzie umawiać się na serwer Fraya. Ale kiedy ja grałam - serwer świecił pustkami.

A jeszcze nadmienię w sprawie pingu - szczerze Wam powiem, teorie dotyczące wysokich pingów (jak porównanie 200 do 50-60) czasem naprawdę idą w las. Sama na NA miałam może 200, może więcej, ale żadnego, podkreślam, ŻADNEGO opóznienia w skillach nie miałam, naprawdę tego nie odczuwałam. To samo mogę stwierdzić na podstawie innej gry - Blade and Soul, gdzie ostatnio zaczęłam grać na chińskim serwerze, a tam mam ping średnio ~365 ms, gdzie przy takim pingu niekiedy mam półsekundowe opóznienia w użytkowaniu skilli. I nic poza tym.

Ale wybiegłam poza temat tylko dlatego, by co niektórym osobom coś uzmysłowić.

Chyba u ciebie jest to 1-5s, normalnie są to ułamki sekund.Czyli człowiek-ważka confirmed

ty na prawdę tak czy coś z głową? uważasz, że nie wykonasz na klawie niczego poniżej 0.5s? pisząc ten tekst wyszły mi 3 znaki na sekundę, a wolno pisże na klawie , to sobie pomyśl jak spamuje przycisk na myszy albo jakiegoś skilla używam spod q / e

Ważka, buahahaha, może za dużo ważonego napoju wyskokowego, stąd te brednie

i ja pisałem o jednej piątej sekundy, nie od 1 do 5s, naucz się ze 1/5 to nie to samo co 1-5

Ludzie ale wyście nierozgarnięci z tą ważką xD

Gra ważka w grę i używa skilli. Dla niej naprawdę robi różnice czy skill został wykonany w 0.2 czy 0.5s. Dla człowieka nie robi to różnicy. Niektórzy jednak robią z siebie taką ważkę i "o Boże, ten skill został wycastowany o całe 0.2 sekundy za późno, to przez to zginąłem, głupie lagi!!!!!!!11111oneonenoe"

Są może gry gdzie 200 pingu jest bardziej odczuwane, ale Tera do tych gier nie należy.

K., ogarnijcie się ludzie, jak chcecie ciągnąć tą bezsensowną kłótnię, to przenieście spór na prywatne wiadomości, a nie offtopujecie tutaj.

jaki offtop? przecież ping to najważniejsza różnica między EU i NA, przeczytaj sobie Arahviel tytuł tego tematu i wróć, bo na razie ty tu oftopujesz - zaczynałem na NA, jak przeniosłem się na EU to dla mnie było to jak inna gra - w ogóle nie mam pojęcia jak na PvP ktoś może nie zauważać różnic między pingiem rzędu 50 a 250 - to trzeba być totalnym noobem i nieogarem , żeby z takim pingiem startować do gry, która ma wszechobecne pvp praktycznie - TERA nie jest point-click-iem i rzucaniem skilli jak w WoWie czy innych podobnych mu gierkach, ze se ustawiamy makro i możemy na ekran nie patrzyć - tutaj liczy się szybkość, refleks no i PING przede wszystkim - jak ci przylaguje przez opóźnienie często masz już pozamiatane na walce 1x1

Mnie osobiście bawią tacy pro wyznawcy bożka PING jak @ wyrwiglaz

To mniej więcej takie same pier... jak gadka fanatyka audiofila co ci udowadnia że złocone końcówki kabli drastycznie poprawiają dzwięk.

99% procentom tych matołków jakoś nie przeszkadzają gigantyczne opóźnienia spowodowane przez używane przez nich: wifi, bezporzewodowe klawiatury, myszy z cieńkim dpi czy słabe kompy, itd

ale będzie ci udowadniał jaką to kolosalną różnicę robi 50+/- ping.

Porównując pingi NA i EU (w tym momencie) - róznica u mnie wynosi dokładnie 60 ping !!!! To już chyba większa różnica (w setnych sek) będzie porównując czas reakcji klawiatury z krótkim i długim skokiem !

Większość polaków ma tam pingi poniżej 200. Przy ponad 250 (dopiero) zaczynasz czuć lekkie opóznienie (na niektórych skilach u lancera i berka)

@ wyrwiglaz - kolego wogole nie masz pojecia o czym piszesz. Podniecasz się tym niewiele niższym pingiem na EU - a zapominasz o STABILNOŚCI połączenia z serwerem.

Na EU te pingi tak skaczą że głowa boli. Poszukaj - na oficjalnym forum istnieje wątek założony przeze mnie - z print screnem z maxymalnym spike'm jaki udało mi się złapać - ponad 10.000!!!

O razu żeby uciąć dyskusję - latencje mierzyłem nie jakimś g... wbudowanym i przekłamującym narzędziem wbudowanym w grę - tylko pingplotterem - z maksymalnie krótkim czasem monitoringu i pełnym wykresem.

W praktyce: mam ustawione to samo makro (skating) dla lancera (na myszce logitech g600 ) - na wersji NA jest wykonywane praktycznie idealnie. Na wersji EU - (przez skaczący ping) - raz się uda / raz nie.

I na koniec - zamiast bredzić jak to te kilkadziesiąt ping róznicy przeszkadza w byciu pro: zaloguj się, zapytaj któregoś z uczestników/zwycięzców canyon clash jakie mają pingi. Zdziwisz się jak dużo osób ma 250-300

I jakoś dają rade

stabilność połączenia z serwerem to już kwestia indywidualna - będziesz miał syf w komputerze/huciowe łącze to z WP.PL będzie ci ping skakał jak głupi, gdzie normalnie w Polsce wynosi rzędu 20ms stale, i nie pieprz mi , Panie kolego, że nie wiem , o czym piszę, bo na grach opierających się właśnie o ping zęby zjadłem, twoje wypociny i bredzenie , że nie ma różnicy między pingiem 50 a 250-300 można między bajki wsadzić. Nie wiem , kiedyś ty na tym EU grał (i czy w ogóle grałeś) bo zalatuje mi tutaj niezłym fake-em, skoro nie dość, że piszesz, że na NA ci ping nie przeszkadza, to jeszcze, o zgrozo, piszesz, że jest LEPIEJ :D. No nic tylko do kabaretu i sukces murowany ze skecza :D

30lvl 40lvl... ping 200 okej? Jestem ciekaw czy z pigniem 200 bys zrobil MCHM :)

Chcialbym dowiedziec co sie zmienilo w przeciagu ostatniego roku. Jak wyglada endgame pvp i pve? Kiedys byl MCHM i bylo super.
Pozniej wprowadzili jakies whhm 10os? Smiesznie latwe i item lvl 171? Jak jest teraz?

stabilność połączenia z serwerem to już kwestia indywidualna - będziesz miał syf w komputerze/huciowe łącze to z WP.PL będzie ci ping skakał jak głupi, gdzie normalnie w Polsce wynosi rzędu 20ms stale, i nie pieprz mi , Panie kolego, że nie wiem , o czym piszę, bo na grach opierających się właśnie o ping zęby zjadłem, twoje wypociny i bredzenie , że nie ma różnicy między pingiem 50 a 250-300 można między bajki wsadzić. Nie wiem , kiedyś ty na tym EU grał (i czy w ogóle grałeś) bo zalatuje mi tutaj niezłym fake-em, skoro nie dość, że piszesz, że na NA ci ping nie przeszkadza, to jeszcze, o zgrozo, piszesz, że jest LEPIEJ . No nic tylko do kabaretu i sukces murowany ze skecza

A nie wpadłeś na to, że po prostu słabo grasz? Grałam w różne gry po 200 pingu i raczej nigdy nie miałam statystyk pokroju 0/11. Nawet grałam w AV w WoWie(40v40) i tam nie dość, że i ping podskakuje to jeszcze FPS umierają i jakoś dawałam radę grać, zresztą pewnie staty miałabym lepsze niż ty na tych swoich idealnych 0 ping ^^ Normalnie królewna na ziarnku grochu, lel.

Faktycznie avatar Królowej Ostrzy idealnie oddaje twoje zachowanie :P