Szukam anime

Siema szukam anime o pewnej tematyce, w ogóle nie wiem czy kiedykolwiek coś takiego powstało, ale będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Chodzi mi o anime o tematyce reżimu/komunizmu/jednego władcy/imperium. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie :D

Code Geass: Lelouch of the Rebellion - Nie jest to zupełnie ta tematyka ,ale główny bohater staję się tym "jedynym". Nie uznaje sprzeciwu, przeciwników zabija. Jak dla mnie dobre anime i może Ci się spodobać

Zobacz anime pt. ,,Garo"

Powinno Cię zaciekawić;)

Tak jak feni113, polecam Code Geass. Może nie jest przez całą serię o władcy, ale o osobie, która stara się zdobyć tę władzę. Imperium jak najbardziej tam jest. :)

Kill la Kill. Walka z systemem i wyidealizowanym przywódcą. Podział na elity i plebs.

Może 07-Ghost? Tak mi się jakoś kojarzy.
Jeszcze może sprawdź sobie First Squad - The Moment of Truth, ale to jest film kinowy :D

To żeś tematykę strzelił, no nie wiem niby akame ga kill.

Coś z bardziej ambitnych, to co Code Geass próbował naśladować (częściowo). Ginga Eiyuu Denesetsu. Tyle, że tu jest walka dwóch imperiów.

Podpinam się do tego co mówią wyżej, Code Geass powinno podejść

Monster ?

Siema szukam anime o pewnej tematyce, w ogóle nie wiem czy kiedykolwiek coś takiego powstało, ale będę wdzięczny za wszelką pomoc.Chodzi mi o anime o tematyce reżimu/komunizmu/jednego władcy/imperium. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie

W pierwszej serii Dragon Ball, armia czerwonej wstęgi (Red Ribbon Army) była nawiązaniem do komunistycznych sił zbrojnych.

@up Idąc tym tropem nagle można było by polecić Shingeki no Kyojin - bo dosłownie jeden władca itd ;) Zresztą tak jak ktoś pisał świetne powinno też być Akame ga Kill, pasuje bardzo dobrze :)

---------------

o jeszcze tak ni w ząb ni w oko pasuje Tengen Toppa Gurren Lagann :D Też 1 władca itp.

Siema szukam anime o pewnej tematyce, w ogóle nie wiem czy kiedykolwiek coś takiego powstało, ale będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Chodzi mi o anime o tematyce reżimu/komunizmu/jednego władcy/imperium. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie :D