Final Fantasy XIV Endgame i PvP

Jako, że przestałem grać w FFXIV ze względu na brak znajomych w grze do robienia raidów (jestem raczej graczem solo), ale pograłem sobie znów przez darmowy weekend i muszę wam powiedzieć, że gra podoba mi się bardziej niż ostatnio. Mam do was pytanie, czy uda mi się zdobyć BIS bez ZGRANEJ ekipy, np. tylko z randomami na raidach? Ogólnie PvE mnie nie interesuje, ale chciał bym mieć te ''najlepsze'' eq na PvP, bo słyszałem, że PvE gear lepiej się spisuje w PvP niż PvP gear.

Tak, ale to nie BiS. Itemy PvP mają chyba ilvl110, a to jest poziom sprzed 2 patchy PvE. Jednak kilka ładnie wygląda.

Teoretycznie jest to wykonywalne. Ale tylko teoretycznie. W życiu nie widziałem ekipy randomów która zrobiła T5, o T9 nawet nie wspomnę. O Savage nawet nie myśl.

Też jestem solo playerem, wbij się do jakiejś gildii wypadowej i styka. Wbijasz raz dziennie na TS na wypad i schodzisz.

Tak, ale to nie BiS. Itemy PvP mają chyba ilvl110, a to jest poziom sprzed 2 patchy PvE. Jednak kilka ładnie wygląda.Teoretycznie jest to wykonywalne. Ale tylko teoretycznie. W życiu nie widziałem ekipy randomów która zrobiła T5, o T9 nawet nie wspomnę. O Savage nawet nie myśl.Też jestem solo playerem, wbij się do jakiejś gildii wypadowej i styka. Wbijasz raz dziennie na TS na wypad i schodzisz.

Tylko do Coil będzie mi potrzeba zgrana ekipa?

Póki co tak, ale niedługo wychodzi update więc to się może zmienić. Oprócz Coili T5+ nie ma niczego, do czego potrzebowałbyś jakiejś zgranej ekipy (są jednak dungeony, gdzie będziesz musiał mieć szczęście do randomów, którzy chociaż minimalnie ogarniają strategie na dane bossy).

Coil od poziomu 5 jest masakrą (pozdrawiam T8). Z tym, że obecnie musisz zrobić tylko T5 i T9, aby odblokować finałowy. To samo dotyczy Savage.

Nowy poziom Crystal Tower też do najprostszych nie należy.

Niektóre triale EX są ciężkie, ale da się zrobić z randomami.

Żaden dung nie wymaga ekipy, tylko minimum mózgu.

Ja nie wiem co wy gadacie, na Mooglu t 10 i t 11 z randomami szło robić jakieś 3 tyg. po wprowadzeniu coili 10-13, a t5 czy t9 to z duty findera szło robić, a że DF daje ludzi z całego Chaosa, na innych serverach EU też nie powinno być problemu. Nie gram już z ponad miecha w FF'a, ale nie sądzę, że nagle ludzie tak się pogorszyli ^^. Tak ogólnie, to bez zgranego teamu, nie masz co myśleć o robieniu najtrudniejszego contentu z aktualnego patcha, ba nawet z takim mogą być problemy, bo jak trafisz na jakiś team gdzie na 6 spoko ludzi trafi się jeden flamer, rage kid, bądź koleś uparty jak osioł, albo nie będziecie progressować bo będzie ciągle źle.

Gram na Phoenixie i pomagałem ostatnio 2 nowym w FC z T5, pierw przez DF, potem z group findera i ustawieniem minimum i100. Przez 2 godziny nie byliśmy w stanie tego zrobić, zawsze jakiś ziemniak na Divebombach albo Twisterach wipił team.

Może to zależy od szczęścia.

Jako, że przestałem grać w FFXIV ze względu na brak znajomych w grze do robienia raidów (jestem raczej graczem solo), ale pograłem sobie znów przez darmowy weekend i muszę wam powiedzieć, że gra podoba mi się bardziej niż ostatnio. Mam do was pytanie, czy uda mi się zdobyć BIS bez ZGRANEJ ekipy, np. tylko z randomami na raidach? Ogólnie PvE mnie nie interesuje, ale chciał bym mieć te ''najlepsze'' eq na PvP, bo słyszałem, że PvE gear lepiej się spisuje w PvP niż PvP gear.