Destiny

Witam, zastanawiam się nad tą grą na ps4, jednak wcześniej miałbym parę pytań do grających. Czy są tu tacy?

Słucham uważnie

Gierka mega, polecam. Jak chcesz cos wiecej wiedziec, wal PM.

1. Jak wygląda tutaj pve?

2. Znacie jakieś polskie "gildie"?

3. Mam kamerkę z wbudowanym mikrofonem ofc i co chwila w prawym dolnym rogu wyświetla się głośniczek jakbym rozmawiał, czy ludzie w mieście wtedy mnie słyszą? Da się jakoś to ustawić pod binda? Póki co podczas gry odłączam kamerkę.

4. Czy serwery są podzielone na ps4/Xbox?

Narazie gram na trialu i zastanawiam się nad kupnem tej gierki z dwoma przyszłymi dodatkami póki jest przecenione, a GTA V, ale to myślę, że może na urodziny sobie kupię które już niedlugo ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Pve jest mega, duzo raidow etc.

Nie znam polskich gildii.

Serwery sa podzielone na ps4 i x1.

W takim razie prosiłbym każdego kto gra o napisanie na czym gracie :)

Gram na Xbox One. PvE to typowy grind, nic nadzwyczajnego. Destiny jest grą, która dostała za dużo hype'u. Kampania jest kiepska, powtarzalna, przewidywalna, a sama historia prawie nie istnieje. To wygląda tak, jakby z gry wycięto najciekawsze momenty i... sprzedano je jako DLC, bo tak też uczyniono. Pierwsze 2, może 3 godziny mogą wydawać się fajne, ale jeśli po raz 176345128 musisz powstrzymywać kolejne fale wrogów, gdy Ghost coś tam skrobie w tych maszynkach to można się wkurzyć.

Jedyne, co zasługuje ja pochwałę to PvP, które moim zdaniem jest przyzwoite i sprawia dużo frajdy.

Ja bym to podsumował w taki sposób: Jeśli chcesz kupić Destiny dla PvE, lepiej wydaj swoje cenne pieniądze na inną grę, jeśli zaś dla PvP, to kupuj śmiało i baw się dobrze :)

Nie wierz tym, co mówią, że gra jest mega, genialna i nie wiadomo jaka dobra. Destiny jest po prostu przeciętne i tyle w tym temacie.

Jeśli znasz angielski, Angry Joe prawdę Ci powie: https://www.youtube.com/watch?v=gzopWRXK_r4

Sama gram na ps4 i na początku mega, super grafika, dobrze się gra itp. ale po wbiciu max i farmieniu po raz enty tych samych raidów robi się po prostu nudnę, jak masz grupę znajomych to polecam, jeżeli chcesz samemu pograć to szybko ci się znudzi.

Destiny to jedna z gier na którą wydano bardzo dużo pieniędzy w procesie tworzenia jak nie najwiecej w przciągu paru lat, czy to się opłacało? Zdania są podzielone. Pozwól, że przybliżę to jak ja nabyłem tą grę. Odpalając pewnego razu PS4 zoabczyłem, że paru znajomych gra w betę Destiny. Pomyślałem sobie "sprawdzę tą grę", zaznaczam, że nie oglądałem przed tym ŻADNEGO filmiku oraz NIE CZYTAŁEM nic na temat tej gry, nie wiedziałem nawet w jakim jest universum. Pobrałem, odpalam, kolega dołącza do mnie i co uświadczyłem? Świetny klimat jak i grafikę, zapowiadającą się MEGA linie fabularną, mimo że nie gustuje w tego typu kosmicznych klimatach, gra mnie zaskoczyła. Wbiłem max poziom dostępny w becie, co chwila jakiś polak gdzieś przeleciał. Podczas wykonywania jakiegoś zadania z kolegą zalała nas fala moobów wraz dwoma z mini bossami, walczyliśmy póki pozwalała na to nam amunicja i jak już nas los był przesądzony i mieliśmy uciec w popłochu jak ostatnie tchórze, w tym momencie dołączyli do nas ranomowi gracze pomagając w walce z oponentem. Po tym zdarzeniu wiedziałem, że na tą grę czekałem. Po skończeniu się bety, czekałem z niecierpliwością na premierę. Nadszedł dzień ukazania się produktu na półkach, wziąłem swoje 250zł i pobiegłem niezwłocznie do Media Markt po swoją kopię tej jakże cudownej gry. Po dotarciu do domu odpaliłem ją, pograłem i uśmiech pojawił się na mojej twarzy, ponieważ jak podczas bety biegało wokół sporo polaków, zawiązały się nowe znajomości itp, lecz po półtora tygodnia nolifienia odłożyłem ten produkt na półkę i sporadycznie odpalam go raz na 2 tygodnie, dlaczego? Ponieważ opadło ciśnienie na ten tytuł. Uświadczyłem minimalną fabułę, która z resztą jest oklepana co mnie strasznie zraziło, odpaliłem tryb PVP, który nie był dostępny w becie, wyłączyłem go po meczu (męczył mnie), zrobiłem pare zadań, a kolejne wyglądają identycznie tylko w innym podziemiu. Przebijasz się przez hordy potworów, aby ghost mógł ci wspomnieć coś na temat jakiejś tam maszyny, podchodzisz i odpierasz 2-3 fale mobów. Po skończeniu za jakiś czas robisz to samo. Przychodzi czas na bossa, lejesz go, jakiś czas później masz to samo tylko on ma trochę inny kolor i zmienia się dolina w której go bileś, sposób pokonania go jest identyczny. Podsumowując moją wypowiedź, Destiny jest dobrą grą, można popykać razem ze znajomymi lecz na dłuższa metę wszystko jest powtarzane i stasznie nudne. Można kupić ten tytuł, lecz ja celował bym w używkę. Czy żałuję wydania takiej kwoty pieniędzy? Sczerze? Tak, wolał bym wydać teraz te 120zł i kupić używaną wersję, lepiej bym na tym wyszedł. Jeżeli lubisz takie klimaty, dobrą walkę lecz powtarzalną i masz grupę znajomych - bierz. Jeżeli Wolisz ciągłą linię fabularną, co chwila nowe wyzwania, które zaskakują i pragniesz grać solo - odradzam.

Na temat kamerki nie wypowiem się ponieważ nie miałem z tym do czynienia.

Pozdrawiam :P

@up Dziękuję za twoją wypowiedź. Bardzo mi pomogła. Póki co chyba spasuję, bo i tak nie mam z kim grać i ta wieczna powtarzalność mnie przeraża. Żeby nie tworzyć nowego tematu, jaką grę byście polecili(multi, mmo)? Myślałem też nad GTA V, ale czy jest tam aż tyle do roboty aby zatracić się na długi czas? Zwłaszcza, że póki co nie mam z kim grać.

Gdyby ktoś nie czytał wcześniejszych postów. Gram na ps4.

GTA V na PS4 posiadam, tutaj również są zdania podzielone, jeżeli lubisz serie GTA to smialo mozesz brać, jeżeli podchodzisz sceptycznie to wytrzaśnij sobie znajomego, który będzie z tobą grał i gwarantuje, że będziesz się świetnie bawił. Ja do GTA podchodziłem jak do normalnego tytułu, wręcz z pewną dozą nieprzyjemności, a nie jak do boga jak co niektórzy, znalazłem znajomego do gry i spodobała mi się bardzo. Tutaj nie będę wypisywał jakie są misje itp, lecz z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł. Im wyższy level tym trochę więcej tych misji jest i się zmieniają, do tego nikt nie każe ci robić tych zadań. Świat GTA V kryje w sobie wiele rzeczy i niespodzianek, nawet sama przechadzka po mieście lub jego peryferiach może ci przyspożyć wiele przyjemności i śmiechu, oraz epickie sceny kiedy to bije się ze sobą 10 graczy na pistolety albo karabinki a ty wbijasz na środek tego pola czołgiem ;) Do tego jak widać co robi teraz Rockstar z GTA V na PCarrow-10x10.png to możesz mieć pewność, że wszelkie dodatki do gry które noszą znamię przeklętego "Soon" nie pojawią się w grze tak prędko jak to twórcy zapewniają ;) więc jeszcze sporo rzeczy ma być dodane do GTA ( ostatnio dodali nową broń chyba pare samochodów i na święta był snieg w GTA, fajnie się latało bokiem ;) ) Poza tym masz możliwość kupna sporej ilości nieruchomości, póki co są to garaże i domy lecz mają być dodane inne rzeczy. Jest sporo samochodów, motorów i łodzi do kupna, więc tak szybko pieniędzy nie zarobisz na to wszystko, ja póki co mam garaż za 100k i uzbierane jakieś 800k na bugatti, a potrzebuje 1kk, zbierałem to bardzo długo grając normalnie bez spiny, oczywiście jak chcesz możesz to uzbierać ten 1kk w 4 dni. Dodatkowo mają być napady na bankarrow-10x10.png i to całkiem niedługo więc będzie się działo ;). Wróżą nam też giełdę, nie wiem czy to prawda, ale jak się okaże, że tak, to mamy kolejny wymiar rozgrywki i wiele kolejnych godzin gry w robieniu z siebie milionera. :D

Tak więc jeżeli lubisz niezobowiązująca rozgrywkę z dreszczykiem adrenaliny w czasie ucieczki przed 10 graczami, którzy chcą cię za wszelką cene zwyczajnie zamordować i zbezcześcić twoje zwłoki, lecz również mieć do wyboru sporo misji, które są naprawdę dobre i masz najomego do gry to z czystym suminiem polecam. Tak naprawdę to nie ważne czy lubisz serie GTA, czy masz znajomego do gry czy nie, to i tak ci polecę, ze względu na to, że jest co robić w multi, zapewne się wkręcisz. Nadmienie również, że kampania jest wyśmienita. GTA to jedyny tytuł póki co na konsole nowej generacji, gdzie możesz się świetnie i długo bawić na multi, nie licząć serii takich jak Call of Duty czy Battlefield.

P.S Jeżeli przeraziło cie to, że mogą na ciebie polować inni gracze, a preferujesz spokojną rozgrywkę to masz do wyboru opcję, gdzie jestes nietykalny przez innych graczy.

P.S2 Jak nie przeszkadzają ci używki to teraz można w bardzo dobrym stanie wyrwać za około 120zł, jak zrobił to mój znajomy.

Edit#1 Nie doczytałem, że nie masz z kim grać, ja zaczynałem moją przygodę z GTA również sam, znajomego do gry znalazłem na tym właśnie forum, lecz jest sporo polaków na serverach, jak na pewno jeden gang, który przyjmuje wszystkich polaków, więc w ten sposób bardzo łatwo nawiązać znajomości, jestem w nim lecz nie pamiętam nazwy, bo PS+ nie mam kupionego już dobre 3 miechy. :P

Pozdrawiam :)

@up serie GTA uwielbiam, zwłaszcza vice city i San andreas. Trochę się bałem, że na multi może być malo rzeczy do roboty, ale jak czytam co napisałeś, to widzę, że nie będę wiedział w co ręcę włożyć. Aktualnie mam konto doładowane za 70€ więc pewnie kupię w store.

Ps to jak nie masz ps+ od 3 miesięcy tzn. ze tak dlugo juz nie grasz online?

Serdecznie pozdrawiam :)

Edit. Takie jeszcze pytanko. Czy jest możliwość, aby ktoś Cię okradł, albo jak Cię zabiją to, że jakaś kasa "wyleci" z Ciebie?

Tak nie gram tak długo, aczkolwiek kupiłem 2 tygodnie temu konto umozliwiające mi grę multi przez tydzień i miałem takie małe ciśnienie na wszystkie moje gry w multi. Od Coda przez Bfa do Destiny oraz GTA i mogę cię zapewnić, że wszystkie informacje są bierzące, chyba, że jedna albo druga gra diametralnie przebudowała swój system gameplay przez ostatni tydzień, w co szczerze wątpie ;) Tak może wypaść z ciebie kasa jeżeli masz przy sobie powyżej 5tysi. Oczywiście przez komórke w trybie ekspresowym chowasz pieniądze do banku, mi obecnie zajmuje to 15 sekund ;)

Grę już zakupiłem, pogram jak wrócę z pracy. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pan K0xiw0 ma u mnie piwo ;)

Pozdrawiam

Temat do zamknięcia

Witam, zastanawiam się nad tą grą na ps4, jednak wcześniej miałbym parę pytań do grających. Czy są tu tacy?