5 najlepszych gier MMORPG by Mac70

Mogłem zrobić tą listę dłuższą, ale poza tymi 5 ciężko mi wyróżnić którąkolwiek z gier, więc pięć gier. Z tytułów poza listą wyróżniam Warpfire, ale to głównie z sentymentu (moja pierwsza gra MMO).

Zaczynając od ostatniego miejsca:

5. AirRivals

image_air_rivals_1.jpg

Wyróżniona za oryginalność, dziś bym w tą grę już raczej nie zagrał. Dla mnie to jest MMORPG, ta gra ma cechy charakterystyczne dla tego gatunku i przeważają one nad cechami gier z innych gatunków.

Plusy:

-oryginalność

-klimat Sci-fi

-walka

Minusy:

-reszta

Ocena: 7-/10

4. Lord of the Rings Online

screenshot00007_2.jpg

Gra nawet lepsza od Runes of Magic, ale znalazła się miejsce niżej ze względu na jeszcze bardziej absurdalny moim zdaniem IS niż w ROM-ie. Nie jest to raczej klon WOW-a, widać, że twórcy postarali się, aby ich gra nie była za niego udawana i myślę, że im się to udało.

Plusy:

-wiele ciekawych, niespotykanych nigdzie indziej rozwiązań

-klimat

-grywalność

-dla fanów Tolkiena: świat

Minusy:

-dający ekstremalnie dużą przewagę item shop

Ocena: 8/10

3. Runes of Magic

th%20Runes-of-Magic-Chapter-II-The-Elven-Prophecy%20212608,4.jpg

Bardzo znana gra, więc chyba nikogo nie dziwi, że znalazła się na tej liście. Może nie jest doskonała, ale bardzo dobra - z pewnością. Chyba największą jej wadą jest dający bardzo dużą przewagę item shop, poza tym nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście ą też inne wady, ale jakiś wyjątkowo widocznych nie ma.

Plusy:

-praktycznie wszystko, poza rzeczami podanymi w wadach

Minusy:

-polskie community

-dający dużą przewagę item shop

-jednak jest to klon WOW-a...

Ocena: 8+/10

2. Haven and hearth

Haven%20and%20Hearth.jpg

Gra niemal idealna. Tworzona przez bardzo mały team, w 100% darmowa, nawet nie posiada item shopu. Jest tylko odrobinę gorsza niż gra z pierwszego miejsca i tak samo jak w tamtą, w tą grę również po prostu muszą zagrać fani sandboxów. Tak naprawdę daje nawet większe możliwości niż dostępne w grze z miejsca pierwszego, ale potencjał gry w 2d jest niestety mniejszy niż gier 3d i niestety czasem widać, że twórcy muszą stosować rozmaite uproszczenia lub ograniczenia z tego powodu.

Plusy:

-grafika 2d ma w przypadku tej gry swój urok

-KLIMAT!!!

-rozbudowanie

-bardzo szybki rozwój

Minusy:

-od groma bugów (w większości związane z łodziami, wózkami i dorożkami)

-częste crashe serwera

Ocena: 9+/10

1. Wurm online

wumr_online_1.jpg

Moim zdaniem gra - ideał - i to nie tylko w kategorii gier MMO, ta gra zajmuje również pierwsze miejsce na mojej liście prywatnych gier w ogóle. Doskonała pod niemal każdym względem, jej jedynymi wadami są praktycznie mało irytujące bugi i takie sobie animacje. Dla fanów sandboxów pozycja absolutnie obowiązkowa. Początkowo odbiłem się od niej dwa razy, ale za trzecim powrotem postawiłem na ryzyko, kupiłem premium i... gram w tą grę nieprzerwanie już od czterech miesięcy. W tej grze można praktycznie wszystko - począwszy na rozpalaniu ognisk i ścinaniu drzew, a na budowaniu budynków i zakładaniu wiosek skończywszy.

Plusy:

-najbardziej rozbudowana gra świata

-gigantyczny świat na serwerach premium

-świetny system umiejętności

-KLIMAT!!!

-bardzo wierna i szczegółowa symulacja życia

-błyskawiczny rozwój (twórcy potrafią wprowadzać update'y w odstępach 2-3 dni)

-niezwykle przyjazne community

-ogólnie mówiąc całokształt, poza wadami podanymi poniżej

Minusy:

-nie najlepsze animacje

-kilka bugów, dostrzegalnych przez uważnych graczy

-bez płacenia nie ma sensu grać

Ocena: 10/10

PS: Dla tych, którzy się dziwią, że nie ma tu Battlefield heroes- to nie jest MMORPG, a MMOFPS, ale oczywiście jakbym robił listę najlepszych moim zdaniem gier MMOFPS, to ta gra by się tam znalazła.

Bardzo znana gra, więc chyba nikogo nie dziwi, że znalazła się na tej liście. Może nie jest doskonała, ale bardzo dobra - z pewnością. Chyba największą jej wadą jest dający bardzo dużą przewagę item shop, poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Człowieku nie kompromituj sie... nie ma do czego się przyczepić ?

Minusy:

- Bugi, bugi bugi.

- Brak wszelkiego balansu PVE (moby) (potwierdzi to kazdy doswiadczony gracz ROM'A)

- Brak balansu klas

- PVP praktycznie nie istnieje

- Lagi

- Większość wprowadzanych nowości (systemów) do tej pory są niesprawne (bugu, lagi)

- Item Shop (Placisz i jestes dobry)

- Zrzyna z WoW'a (choc w sumie.. tak mówią. Mi wowa nie przypomina prawie w ogóle.)

I wymieniać można tak bez końca...

Widać że o ROMIe wiesz wszystko...

PS. Szajs który "zwią": Air Rival to nie gra mmoRPG... człowieku.

Jeżeli RUnes of Szajsic jest lepszy od LOTR'a to platforma obywatelska przyzna się do oszustw i manipulacji.

-dający ekstremalnie dużą przewagę item shop

... bez komentarza

jego lista jest subiektywna, nie podlega Twojej opinii, jedyne co mozesz zrobic to wlasnie ja skomentowac, chociaz przynajmniej zrobilbys to na poziomie a nie wpadles w rage moda...

Moja osobista i subiektywna lista

StorN zrób własną listę... i nie wpierniczaj się.

Mac chyba luknę Wurm online. Po za tym lista mi się podoba.

Wszystko super. Ale RoM mi tu nie pasuje.

PS: Dla tych, którzy się dziwią, że nie ma tu Battlefield heroes- to nie jest MMORPG, a MMOFPS, ale oczywiście jakbym robił listę najlepszych moim zdaniem gier MMOFPS, to ta gra by się tam znalazła.

Ale BF: Heroes nie jest MMOFPS'em, cholera. A sama lista? Twoj gust, Twoje zestawienie, nic mi do gadania : ).

Nie czytalem wszystkich postwo ponizesz tego tzw. "Spisu" tak wiec mam wrazenie jakby Pan ktory umiescil te gry takim i takim miejscu gral w nie 1 dzien, nic nieosiagnal, przeczytal wszystkie fora zalozony przez dzieci na temat jaka ta gra jest swietna i sa to jedyne gry w jakie gral.

Człowieku nie kompromituj sie... nie ma do czego się przyczepić ?Minusy:- Bugi, bugi bugi.- Brak wszelkiego balansu PVE (moby) (potwierdzi to kazdy doswiadczony gracz ROM'A)- Brak balansu klas- PVP praktycznie nie istnieje- Lagi- Większość wprowadzanych nowości (systemów) do tej pory są niesprawne (bugu, lagi)- Item Shop (Placisz i jestes dobry)- Zrzyna z WoW'a (choc w sumie.. tak mówią. Mi wowa nie przypomina prawie w ogóle.)I wymieniać można tak bez końca...Widać że o ROMIe wiesz wszystko...PS. Szajs który "zwią": Air Rival to nie gra mmoRPG... człowieku.Jeżeli RUnes of Szajsic jest lepszy od LOTR'a to platforma obywatelska przyzna się do oszustw i manipulacji.... bez komentarza

Czlowieku masz naprawde zryty beret wypier.... do swojego dziadowskiego wowa i tam siedz.

1. Gdzie mac70 napisal ze to mmorpg

2. Rom jest klonem wowa z racji grafiki cukierkowej, jezeli nie wiesz madralo

3. LotR i inne gry ktore byly na abonament i zostaly przerobione na free to najgorsze dziadostwa za free jakie sa.

BTW takim ludziom jak ty "Trollom" powinno sie odrazu banowac konto.

Człowieku nie kompromituj sie... nie ma do czego się przyczepić ?Minusy:- Bugi, bugi bugi.- Brak wszelkiego balansu PVE (moby) (potwierdzi to kazdy doswiadczony gracz ROM'A)- Brak balansu klas- PVP praktycznie nie istnieje- Lagi- Większość wprowadzanych nowości (systemów) do tej pory są niesprawne (bugu, lagi)- Item Shop (Placisz i jestes dobry)- Zrzyna z WoW'a (choc w sumie.. tak mówią. Mi wowa nie przypomina prawie w ogóle.)I wymieniać można tak bez końca...Widać że o ROMIe wiesz wszystko...PS. Szajs który "zwią": Air Rival to nie gra mmoRPG... człowieku.Jeżeli RUnes of Szajsic jest lepszy od LOTR'a to platforma obywatelska przyzna się do oszustw i manipulacji.... bez komentarza

Przypominam - to jest moja SUBIEKTYWNA lista. Dla mnie, mmorpg.org.pl i większości innych serwisów AirRivals to jest gra MMORPG. Poza tym widzę, że nie przeczytałeś uważnie tekstu, bo wyraźnie podkreśliłem, że LotRO jest lepszy od ROM-a, tylko dostał naganę za item shop i dlatego znajduje się niżej i ma obniżoną ocenę o punkt.

Nie czytalem wszystkich postwo ponizesz tego tzw. "Spisu" tak wiec mam wrazenie jakby Pan ktory umiescil te gry takim i takim miejscu gral w nie 1 dzien, nic nieosiagnal, przeczytal wszystkie fora zalozony przez dzieci na temat jaka ta gra jest swietna i sa to jedyne gry w jakie gral.

W każdą grę z tego spisu grałem minimum dwa miesiące dla wyjaśnienia (poza LotRO, ale co do tej gry jestem pewny, że nie zniknie z tego zestawienia np. po miesiącu, więc ją umieściłem). Jeśli chodzi o wady gier to raczej ja nie zwracam dużej uwagi na nie (no, chyba, że są BARDZO widoczne), ważniejsze są dla mnie zalety. A co do gier MMO w jakie grałem to nie liczyłem, ale ze 30 będzie spokojnie. Poza tym na przykład byłem jednym z twórców polskiego community Haven and hearth, a jako gracz odegrałem tam bardzo ważną rolę (szef Radogardu, pierwszego Yorku, Willstorma, Alamutu), podobnie ma się sprawa z Wurmem i dawno temu na mniejszą skalę AirRivals.

Z tych wszystkich wymienionych MMORPG miałem okazje zagrać tylko w jeden tytuł jakim jest Runes of Magic, szczerze mówiąc gra wygląda bardzo podobnie do WoW'a to jeden powód dla którego mnie ta gra odrzuciła, drugim powodem natomiast jest system dwuklasowości postaci co moim zdaniem mija się z celem. Trudno teraz wybrać jakikolwiek tytuł który mógłby wciągnąć na dłuższy okres czasu, sam teraz mam taki czas że, nie mogę się zdecydować na konkretny MMORPG. Myślę że nie ma tu o czym rozmawiać to twoja lista która według Ciebie jest odpowiednio oceniona, ja niestety nie wybrałbym żadnego tytułu z tej listy bo jestem wybredny i szukam dalej gry która będzie spełniała moje oczekiwania. : D

Zawiodłem się trochę. Czytając ten "artykuł" czułem się trochę jakbyś robił to na szybko, na odwal i byleby być drugim po guru. Nie postrałeś się, opisy są bardzo ubogie.. no szkoda.

Zawiodłem się trochę. Czytając ten "artykuł" czułem się trochę jakbyś robił to na szybko, na odwal i byleby być drugim po guru. Nie postrałeś się, opisy są bardzo ubogie.. no szkoda.

Nie o opisanie tych gier mi chodziło, a po prostu o zrobienie prywatnej listy. Przyznaję - pod wpływem tekstu Guru, ale na szybko tego nie robiłem, choć pod wpływem nagłego przypływu weny. Na urodziny forum napiszę większy i bardziej "społecznościowy" artykuł na inny temat.

Człowieku nie kompromituj sie... nie ma do czego się przyczepić ?

Póki co to Ty się kompromitujesz swoimi żałosnymi komentarzami pod newsami i na forum także póki zaczniesz krytykować innych - spójrz na siebie.

Lista Guru bardziej mnie przekonała :D

Trochę poprawiłem całą listę, ale myślę, że to jest już wersja ostateczna całości, nie będę jej dalej poprawiać - no, chyba, że ktoś jeszczezauważy jakieś błędy lub nieścisłości.

1. Gdzie mac70 napisal ze to mmorpg

Może tu idioto ? 5

najlepszych gier MMORPG
2. Rom jest klonem wowa z racji grafiki cukierkowej, jezeli nie wiesz madralo

HAHAHHAHA, głupszego stwierdzenia nie widziałem. AHAHAHHAHAAH, człowieku idz do cyrku i rozśmieszaj ludzi ^^ Grafika cukierkowa to typ grafiki a ty mi wpierniczasz... nazwał bym to raczej przez wzgląd na grafike "podobieństwem"... nei klonem. W dodatku słowo: klon... oznacz idealne odzwierciedlenie... to samo w 2 postaciach. Czyli jak, zastanów się bezmózgi człowieku... czy to klon ?

3

. LotR i inne gry ktore byly na abonament i zostaly przerobione na free to najgorsze dziadostwa za free jakie sa.

Dziadostwo to ty masz na pysku i zdrapujesz jezykiem. LOTR nie jest FREE... tak na prawde.

BTW takim ludziom jak ty "Trollom" powinno sie odrazu banowac konto.

Słowem Troll.. trollujesz inteligencje. Choc i tak lepiej być trollem niż bezmózgim pajacem, który sam nie wie co pisze...

warn_ico.png
Dostajesz warny:

1. Wielokrotna obraza innego usera. Dostajesz za ten atak dwa warny.

2. Pisownia. Tez dwa warny, bo jest tu i duzo ortow i brakuje wielu przecinkow, dlatego tez musze to podliczyc.

Ogólnie moim zdaniem to słaby gust, chociaż trochę ratuje sytuację fakt, że Mac odkrył w 2010, iż istnieje takie coś jak gry sandbox'owe. :P

2. Rom jest klonem wowa z racji grafiki cukierkowej, jezeli nie wiesz madralo

tiaa... tak wiec twierdzisz, ze np. Crysis jest klonem FarCry'a z powodu takiej samej grafiki ? ^^^^^ smiechu warte

jego lista jest subiektywna, nie podlega Twojej opinii, jedyne co mozesz zrobic to wlasnie ja skomentowac, chociaz przynajmniej zrobilbys to na poziomie a nie wpadles w rage moda...

To dobre :lol: :lol:

Oj ludzie, i czemu wy się tak kłócicie. Napisał swoją listę 5 JEGO ZDANIEM najlepszych gier a wy mu błędy wykrzykujecie jakby to było jakieś przestępstwo, że coś źle napisał. Wrzućcie na luz. A wyzywanie się... ah ręce opadają.

Ogólnie moim zdaniem to słaby gust, chociaż trochę ratuje sytuację fakt, że Mac odkrył w 2010, iż istnieje takie coś jak gry sandbox'owe.

Nie rozumiem... :huh:

StorN, opanuj się. Rozmowa na kulturalnym poziomie nie jest trudna. To samo się tyczy atario.

A AirRivals, jest MMORPG.

RPG bym tego nie nazwał, bliżej mu do shootera jakiegoś ;P